24.04.2019

Lasnamäe lasteaedade teatevõistlustel pandi proovile mudilaste kiirus ja osavus

17. aprillil 2019 toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis Lasnamäe lasteaedade teatevõistluste päev, kus võistles 260 last 26 lasteaiast.

Igasse võistkonda kuulus kümme 5-7 aastast last (5 tüdrukut ja 5 poissi). Kuigi spordihall on suur, ei mahu sinna kõik Lasnamäe lasteaiad korraga, seepärast võisteldi kahes vahetuses.

Päev algas rongkäiguga, mille tegid atraktiivseks meeskondade ühtsed vormid ning kandetahvlid lasteaedade nimedega. Ürituse avasid Lasnamäe Linnaosa Valitsuse kultuuri- ja noorsootöö osakonna juhataja Eve Annus ning linnaosa vanema asetäitja Manuela Pihlap.

Meelespea lasteaia ujumisõpetaja Inna Adami juhendamisel tehti soojendusvõimlemist ning mängud said alata. Kergejõustiku platsil viidi läbi neli teate-osavusvõistlust: pendelteatejooks, käsijalgpall, paarisjooks pulgaga ja jooks vahetusega. Järgnes ringteatejooks, eraldi poistele ja tüdrukutele. Võistluste lõpus autasustati kõiki lapsi.

Võistluspäeva korraldas Tallinna Loitsu Lasteaia muusikaõpetaja Laura Johanson, teda abistasid Inna Adami Tallinna Meelespea Lasteaiast, Jane Püvi, Katri Plooman ja Hedi Saar Tallinna Loitsu Lasteaiast ning Igor Filin ja Piret Kollo Tallinna Paekaare Lasteaiast.

Üritust toetasid: Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Kadarbiku OÜ, Koduekstra, Kommipomm, Uniplast, Magaziin, Strenge OÜ.

Tegu oli igakevadise üritusega, mida korraldatakse aastast 2015.

Jekaterina Gritsevskaja, Tallinna Loitsu lasteaia direktor

  

Uudise rubriigid: