16.10.2016

Lasnamäe linnaosa delegatsioon külastas Moskovski rajooni rehabilitatsioonikeskust

Lasnamäe Linnaosa Valitsuse delegatsioon viibis 13. – 15. oktoobril Peterburis, kus muuhulgas külastas ka linna Moskovski rajooni puuetega laste ja täiskasvanute rehabilitatsioonikeskust, et tutvuda selle tegevusega ja vahetada kogemusi.

Lasnamäe delegatsiooni juhtinud linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe sõnul on Moskovski rajoonis sotsiaaltöö puuetega laste ja täiskasvanutega küllaltki hästi läbimõeldud, kusjuures eesmärk on inimeste võimalikult kiire ühiskonnaellu tagasi aitamine.

 „Aasta tagasi avatud rehabilitatsioonikeskus on unikaalne oma kaasaegse keskkonna ja võimaluste rohkuse poolest. Palju pannakse rõhku praktilistele tegevustele, nagu erialane õpe, käelised tegevused ja kunstiringid. Traditsiooniliste rehabilitatsioonimeetodite kõrval on kasutusel näiteks linnulaulu-tuba ja juuksuritunnid, kus keskuse külastajad õpivad tavapäraseid iluvõtteid. Keskusesse on rajatud ka n-ö näidiskorter, kus inimestel on võimalik harjutada igapäeva tegevustega efektiivsemalt hakkamasaamist alates paelte sidumisest kuni toidu tegemiseni välja,“ selgitas Riibe.

 Kohtumisel avaldati arvamust, et Moskovski rajooni rehabilitatsioonikeskusel on mitmeid praktilisi mõtteid ja projekti ideid, mida arutada Lasnamäe valdkonna kolleegidega.

 Lasnamäe Linnaosa Valitsusel on kehtiv koostööprotokoll Peterburi linna Moskovski rajooniga. Sel korral viibiti Neeva linnas „Tallinna kohtumised Peterburis“ raames.