29.07.2017

Lasnamäe linnaosa külastas Jaapani delegatsioon

Laupäeval, 29.juulil külastas Jaapani mittetulundusliku organisatsiooni "Nichro Sokokai" delegatsioon Lasnamäe Linnaosa Valitsust. Jaapani delegatsioon külastab Lasnamäed juba teist korda.

Jaapani mittetulundusliku organisatsiooni "Nichro Sokokai" delegatsioon külastas 29.juulil Lasnamäe Linnaosa Valitsust. Delegatsiooni kuulus 11 liiget, kelle keskmine vanus jääb vahemikku 60-70 eluaastat. Reisi eesmärk on vaatamisväärsustega tutvumine ja kultuurivahetus. Delegatsiooni juht on härra Kosaku Eto. Juba heaks tavaks saanud kohtumine toimus jaapani delegatsiooni reisi korraldaja Dmitri Tkatšenko initsiatiivil. Üritusel osales ka ligi 15 Lasnamäe eakat.

Jaapani delegatsioon tutvustas Lasnamäe elanikele jaapani kalligraafiat ja ikebana kunsti. Lasnamäe elanikele pakuti osaleda traditsioonilisel jaapani teetseremoonial. Jaapani külaliste ees esines Lasnamäe sotsiaalkeskuse eakate tantsurühm Pihlakobar. Külalistele pakuti ka traditsioonilist eesti toitu ning mett. Sündmuse lõpus said  kõik kohalviibijaid tantsida Jaanapi tanstu Bon Odori, mis on üks jaapani rahvakunsti liike.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva sõnul on tal hea meel, et Jaapani delegatsioon leidis taas võimaluse külastada kõige Tallinna suuremat linnaosa ja kohtumisel tutvustada Lasnamäe linnaosa elanikele oma kultuuri ja kunsti. "Mul on väga hea meel, et Lasnamäe Linnaosa Valitsus arendab rahvusvahelisi suhteid erinevate riikidega. Jaapanlased on meil külas juba teist korda ja loodan, et lähitulevikus ka Lasnamäe esindajad saavad sõprusvisiidiga külastada Jaapanit," kommenteeris Jufereva.