19.08.2021

Lasnamäe linnaosavalitsus aitab COVID tõendi välja trükkimisel

Lasnamäe linnaosavalitsus aitab abivajajaid COVID tõendi välja trükkimisel, samuti jagatakse taas vähekindlustatud linnaelanikele tasuta meditsiinilisi maske.

„COVID haiguse leviku peatamiseks peab mõnedes avalikes kohtades kandma maske ning nende ostmine võib käia üle jõu. Seepärast jagame vähekindlustatud inimestele maske tasuta. Samuti oleme loonud võimaluse COVID tõendi välja printimiseks linnaosavalitsuses,“ ütles linnaosa vanem Vladimir Svet.  

Alates eelmisest nädalast linnaosavalitsuses  jagatakse taas paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele tasuta meditsiinilisi maske. Maskide tasuta kättesaamiseks peab inimene kuuluma mõnesse mainitud sihtrühmadest ning tema rahvastikuregistrijärgne elukoht peab olema Lasnamäel.  

Maske jagatakse Lasnamäe Linnaosa Valitsuses kohapeal (Pallasti 54) esmaspäevast reedeni linnaosa valitsuse tööaja jooksul. Alates 16. augustist saavad pensionärid maske ka Lasnamäe Sotsiaalkeskusest (Punane 36). Maskidele järele tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument, pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palume järgida kohapeal kõiki terviseohutuse nõudeid ja tulla maski pakile järele tervena.

Lisaks sellele, eelmisest nädalast alates nii linnaosavalitsuses kui ka Lasnamäe Sotsiaalkeskuses saab tasuta välja trükkida COVID tõendit immuniseerimise, läbipõdemise või testi kohta. Vajadusel klienditeenindajad saavad inimest aidata ja juhendada, kuid selleks tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart ja selle PIN-koodid. Klienditeenindajad ei saa aidata tõendi mobiilseadmesse alla laadimisel.

Nii maski pakile kui ka COVID tõendile järele tulles palume arvestada elava järjekorraga. Lasnamäe Linnaosa Valitsuse teenindussaal on avatud esmaspäeviti kl 8.15-18.00, teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kl 8.15-17.00 ning reedel kl 8.15-16.00.

Uudise rubriigid: