04.03.2020

Lasnamäe saab uue linnaosavanema

Tallinna linnavalitsus vabastas tänasel istungil ametist Lasnamäe linnaosavanema Andres Vääni tema enda soovil. Linnapea esitab uueks Lasnamäe linnaosavanema kandidaadiks senise Kesklinna linnaosavanema Vladimir Sveti.

„Linnavalitsus suhtub mõistvalt Andres Vääni otsusesse ja täname teda töö eest Lasnamäe linnaosa juhtimisel. Uuele linnaosavanemale on kõrged ootused nii linnavalitsusel kui ka kohalikel elanikel. Tal peab olema visioon Lasnamäe arengust ja energiat ning järjepidevust plaanide elluviimiseks. Loomulikult tuleb kasuks selle piirkonna hea tundmine ja selle eripäradega arvestamine. Vladimir Svet on näidanud, et ta suutis Kesklinnas rajada koostöö nii kohalike elanike kui ka partneritega ning seda hoida ja ma loodan, et ta suudab neid häid kogemusi ka Lasnamäel rakendada,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Andres Vään oli Lasnamäe linnaosavanem alates möödunud aasta mai lõpust. „Otsustasin ametist loobuda pärast mõnda aega kaalumist, sest tundsin, et enam kui 100 000 elanikuga Lasnamäe linnaosa juhtimise koormus ja intensiivsus koos ühiskondlike kohustustega mujal Eestis on minu pere ja enda tervise jaoks liiga kõrge hind. Linnaosa juhtimise kogemus on minu jaoks olnud väga karastav, mis julgustas mind ka lahkumisotsust tegema, sest taandumine ei ole kunagi kerge,“ ütles Andres Vään.

Andres Vääni viimane tööpäev on 4. märts. Enne uue linnaosavanema ametisse määramist peab Lasnamäe linnaosakogu andma linnapea pakutud kandidaadi kohta ka oma arvamuse. Vahepealseks ajaks määras linnavalitsus Lasnamäe linnaosavanema kohusetäitjaks linnaosavanema asetäitja Jelena Kalbina.

Uudise rubriigid: