25.10.2018

Lasnamäe sai kaks uut tänavat-Raudsüdame ja Muldvalge

Tallinna linnavalitsus määrab Lasnamäe linnaosas Uuslinna asumis paiknevatele uutele seni nimetutele tänavatele nimeks Raudsüdame tänav ja Muldvalge tänav.

„Uued tänavanimed ei ole esialgu küll eriti suupärased aga loodame, et ajapikku linnarahvas harjub nendega“ sõnas linnaosa vanem Maria Jufereva.

Uuslinna asumis ristuvad Valge tänavaga kaks  põiktänavat, millel senini puudusid oma nimed. Seal asuvate hoonete aadressid olid siiani antud Valge tänava kaudu. Tallinna kohanimede komisjoni ettepaneku alusel on uuteks tänavanimedeks antud Raudsüdame tänav ja Muldvalge tänav. Kohanimede komisjon lähtus nimevalikul paekivi kihtide nimedest, kuna tänavate lõunapoolselt piirilt algas kunagine lõunakarjäär paekivi kaevandamiseks. Detailplaneeringutega on piirkonda kavandatud uusi hooneid ja juba praegu on sealsetes aadressides kasutusel palju tähtlisandeid. Sellest tulenevalt leidis linnavalitsuse kohanimede komisjon, et sobivaks lahenduseks on määrata piirkonda kaks täiesti uut tänavanime.

Asumist lõunasse jääb Lasnamäe üks kuulsamaid paemurde - Lõunamurd, mille kohal on praegu Pae järv ja Pae park. Seetõttu peetigi sobivaks määrata uutele tänavatele nimetused ehituses kasutatavate paekihtide järgi. Nimekomisjon esitas linnaosa valitsusele kooskõlastamiseks Raudsüdame ja Ratsatäku nimed, kuid Ratsatäku nime osas jäi linnaosa valitsus eriarvamusele ja pakkus välja Muldvalge, Põhjavalge ja Arssina (Valgearrsina) nimed. Eelnimetatud tänavad jäävad Valge tn 10 kinnistu detailplaneeringu alasse.

Uudise rubriigid: