02.06.2017

Lasnamäel, Laagna teel toimus laste ja noorte lillepidu

Lastekaitsepäeval, 1. juunil toimus Laagna tee eraldusriba haljasalal Tallinna laste ja noorte lillepidu, kus kolmeteistkümne pealinna õppeasutuse noored rajasid ühtekokku 38 sümboolset tarkuseterakujulist peenart. Lillepeol istutati 3,5 tuhat roosi ja rohkem kui 15 tuhat erinevat püsililli. Täiendavalt istutakse sügisel erinevaid sibullilli. Linnavõimu esindajad istutasid lillepeol 5 pihlakat.

Tallinna Keskkonnaamet koostöös teiste linna ametite ja Lasnamäe Linnaosa Valitsusega korraldasid 1. juunil 2017, lastekaitsepäeval Lasnamäe linnaosa territooriumil Laagna teel Tallinna laste ja noorte lillepeo. Üritusest võttis osa ligi 800 osalejat 13-st õppeasutusest, sh üheksa Lasnamäe, kahe Kesklinna kooli ja kahe kutsekooli õpilased ja õpetajad, lisaks vabatahtlikud linnatöötajad. Lillepeol istutati 1023 kollast, 1302 roosat ja 1023 punast roosi; püsililledest kurereha ´Rozanne´  7068 tk, kukeharja ´Herbstfreude´ 2394tk,  fasseni naistenõgest ´Walkers Low´ 6498tk. Täiendavalt istutakse sügisel sibullilli: 18 300 hüatsindi sibulat, 68 400 krookuse sibulat ja 22000 nartsissi sibulat.  Peol osalesid Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, abilinnapea Mihhail Kõlvart, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva, tema asetäitja Jaanus Riibe ning teised linnatöötajad. Linnavõimu esindajad istutasid lillepeol Laagna tee eraldusriba haljasalal 5 pihlakat. Istutustöö kestis kella 12.30-ni. Lillepeo lõputseremoonia toimus Tondiloo pargis. Koolide esindajad said tänukirja ja auhinna, millele järgnes elektroonilise muusika duo Púr Múdd (laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus) kontsert.

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tänas Tallinna Keskkonnaametit koostöö eest ja kiitis üritusel osalenuid õpilasi panuse eest. „Mul on väga hea meel, et meie linn ja linnaosa muutub ilusamaks ja rohelisemaks. On väga tänuväärne, et õpilased said oma kätega teha midagi head Tallinna jaoks. Nüüd saab igaüks neist uhkusega näha oma töö tulemust. Väga loodan, et tulevikus osalevad projektis ka teised linnaosad ja lilled kaunistavad kogu linna. Usun, et varsti saab Tallinn ka „Rohelise Euroopa Pealinna“ tiitli. Kahtlemata on Tallinn seda väärt,“ lisas ta. 

Uudise rubriigid: