25.08.2020

Lasnamäel algas Angerpisti tänava kergliiklustee väljaehitamine

24. augustil, alustati Loopealse asumis Angerpisti kergliiklustee rajamisega. Uuenäoline tänav hakkab kulgema risti Narva maanteega ühendades Lavamaa ja Katleri kõnniteid.

„Loopealse ja Tondiraba asumid on ühed kiiremini arenevaid Lasnamäel piirkondi oma suure rohealaga, kuhu pered hea meelega tuleksid sportima ja vaba aega veetma. Siia kavandatavast Tondiraba pargist  saab mitmekülgne ja huvitav roheala, millele juurdepääsu oleme läbi mõelnud ja arendame juba praegu“, ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Ehitustööde käigus rajatakse Narva maantee ja Lavamaa tänava vahelisele lõigule 250 meetri pikkune ja 3,5 meetri laiune asfaltkattega kergliiklustee, mis ühendab olemasolevad Tondiraba ja Narva maantee kergliiklusteed.

Kergliiklusteele luuakse kaks pinkide ja prügikastidega varustatud puhkekohta. Ohutumaks ja turvalisemaks liiklemiseks paigaldatakse rajatavale kergliiklusteele ergas ja säästlik LED-tänavavalgustus. Teega külgnevale alale istutatakse kõrghaljastus.

Tööd on kavas lõpetada käesoleva aasta novembris.

Tänava ehitustööde tellijaks on Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalamet, projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ, ehitustöid teostab Ehitus ja Masinad AS. Tööde lepinguline maksumus on  110 000 eurot.

Uudise rubriigid: