10.11.2021

Lasnamäel jagatakse abipakke vähekindlustatud üksikvanuritele nädala lõpuni

Lasnamäe linnaosa valitsus jagab selle nädala lõpuni abipakke esmatarbevahendite ja toiduainetega. Pakiga toetatakse Lasnamäel elavaid üksikuid vanaduspensionäre, kelle sissetulek jääb alla 582 euro. Linnaosavalitsus rõhutab, et paki saamiseks peab vastama kõigile seatud tingimustele.

„Abipakk koosneb erinevatest toiduainetest ja lõhnavabast kodukeemiast, mis on pakendatud kahte eraldi kotti. Pakkide jagamisega soovime leevendada vähekindlustatud üksikute vanaduspensionäride olukorda,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Abipaki taotleja peab vastama järgmistele tingimustele:

  • tema rahvastikuregistrijärgne elukoht on Lasnamäel;
  • ta elab oma kodus üksi (korterisse ei ole kedagi peale tema enda elama registreeritud) ja 
  • ta saab vanaduspensioni ning tema kuusissetulek on väiksem kui 582 eurot.

„Rõhutan üle, et abipaki saamiseks on seatud selged kriteeriumid ning pole mõtet tulla üritama nendest mööda hiilida. Oluline on ära märkida, et loeb rahvastikuregistri info, ehk see, et teie korterisse poleks kedagi peale teie registreeritud,“ lisas Svet. 

Abipakke väljastatakse kuni 12. novembrini Lasnamäe linnaosa valitsuses (Pallasti 54) ning eelnev registreerimine selleks ei ole vajalik. Abipaki kättesaamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument. Nii tagatakse, et abipakid jõuavad abivajajateni. Tegemist ei ole igakuise toetusega ning pakke väljastatakse ühekordselt.

Uudise rubriigid: