02.11.2021

Lasnamäel paigaldatakse mälestustahvlid kolmele kultuuritegelasele

Sel pühapäeval, 7. novembril avatakse Lasnamäel avatakse näitleja Sofja Blücherile pühendatud mälestustahvel. Lähikuudel saavad sellisel viisil jäädvustatud samuti Lasnamäel elanud skulptor Anu Põder ning karikaturist Hugo Hiibus.

„Mitmed Lasnamäel elanud või töötanud inimesed on jätnud olulise jälje Eesti aja- ja kultuurilukku. Soovime põlistada nende mälestust majade fassaadile paigaldatavate mälestustahvlitega. Sel nädalal avame mälestustahvli näitleja ja teatripedagoog Sofja Blücherile, kes aastakümnete vältel kestnud tööga tõi luule- ja teatrimaailma tuhandeid uusi huvilisi,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Sofja Blücher (07.11.1927–10.09.2017) töötas Eesti Riiklikus Vene Draamateatris üle 30 aasta ning mängis ligi sajas rollis. Lisaks sellele oli ta aktiivse pedagoogi, juhendaja, lavastaja ja väsimatu kultuuriedendaja rollis elu lõpuni ning andis olulise panuse eesti, vene ja juudi kultuuri edendamisse.

Lähikuudel on plaanis paigaldada mälestustahvlid ka skulptor Anu Põdrale ning karikaturist Hugo Hiibusele. Mullu paigaldati Lasnamäel mälestustahvlid Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku eestseisja metropoliit Korneliusele ning dirigent ja helilooja Gustav Ernesaksale.

Sofja Blücheri mälestustahvli avamine toimub sel pühapäeval, 7. novembril, algusega kl 12 Ümera tn 11 maja ees. Avamisel esineb ka Vene teatri näitleja Sergei Tšerkassov, kes kannab ette vene luulet.  

Mälestustahvlite paigaldamine sai hoogu Lasnamäe Muuseumi algatuse raames, mille käigus jäädvustatakse ja tutvustatakse Tallinna suurima linnaosa ajalugu. Mälestustahvlit väärivaid kandidaate sai esitada avaliku ideekorje raames ning lõpliku valiku tegi kultuuritegelastest ja linnaametnikest koosnev komisjon.

Uudise rubriigid: