29.11.2016

Lasnamäel toimus järjekordne korteriühistute infopäev

Esmaspäeval, 28.novembril toimus Lasnamäe Linnaosa Valitsuse saalis korteriühistute infopäev. Päevakorras oli ettekanne teemal „Lasnamäe suurpaneelelamute rõdupiirete kinnistuselementide rekonstrueerimine ja võimalike ohuolukordade ennetamine seoses rõdu-lodžade piiretega“.

Korteriühistute esindajate ees esines Tehnilise Järelvale Ameti spetsialist Valmond Mikli ning Ehituskonstruktsioonide ja Katsetuste OÜ tegevdirektor Ants Teppe. Korteriühistute esimeeste sõnul oli infopäeval tõstetud teema väga oluline ja vajalik, kuid kahjuks jäid mõned antud teemat puudutavad küsimused veidi lahtiseks.

Paljude linnaosa rõdude ja lodžade seisukord on muutunud ohtlikuks ja KÜ esimehed peavad ise tellima ekspertiise ja projekti. KÜ esindajate sõnul olukorra saaksid parandada rõdude ja lodžade  renoveerimise tüüplahendused.

“Saame KÜ esimeeste muredest aru ja ei jäta neid tekkinud probleemidega üksi. Korteriühistute infopäevade eesmärgiks ongi leida muredele lahenduse. Kahjuks ei saa me kohe pakkuda kõigile probleemidele ja kitsaskohtadele lahendused, kuid oleme valmis aitama ja olema abiks laheduste leidmisel. Rõdude ja lodžade ohutus on meie kõigi huvides. Kindlasti tuleme selle teema juurde tagasi ka järgmisel aastal,” lisas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Infopäeva töökeeleks oli vene keel. Kolmapäeval, 30. novembril toimub samateemaline infopäev ka eesti keeles