26.08.2021

Lasnamäel tuuritanud vaktsineerimisbussis sai kaitsesüsti ligi 5000 inimest

Eelmisel nädalal lõppes Lasnamäel kahenädalane vaktsineerimisbussi tuur, mille käigus said COVID-19 vastast vaktsiini 4880 inimest. Sel nädalavahetusel saab Lasnamäel eelregistreerimata vaktsineerida kahes koolis.

„Vaktsineerimisbussi kogemus näitab, et Lasnamäe inimesed on valmis vaktsineerima end COVID-19 vastu, kui neile seda võimalust aktiivselt tutvustatakse ning pakutakse kodu lähedal. Siinkohal tänan ka meie partnereid Qvalitase Arstikeskusest, kellega koostöö on toonud häid tulemusi,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Perioodil 4.-19. august manustati Lasnamäe erinevates asumites peatunud vaktsineerimisbussis koroonavaktsiini 4880 inimesele. Erinevatel päevadel olid kasutusel nii Pfizer-BioNTech-Comirnaty, Moderna (uue nimega Spikevax) kui Jansseni koroonavaktsiinid. Kõige rohkem vaktsineerida soovijaid oli Ümera keskuse parklas, kus kaitsesüsti sai üle 500 inimese.

„Lasnamäe inimesed tunnevad huvi erinevate koroonavaktsiinide vastu ning on vaktsineerimise suhtes valdavalt hästi meelestatud. Olen tänulik Qvalitas Arstikeskuse õendusmeeskonnale ja toetavale personalile, tänu kellele õnnestus meil erinevates olukordades kiiresti reageerida ning kohaneda,“ kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse meditsiinivaldkonna projektijuht Serli Raudseping.

„Vaktsineerimine on jätkuvalt oluline vahend koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks ning Tallinna linn on loonud uusi võimalusi kaitsesüsti saamiseks kodu lähedal. Näiteks sel nädalavahetusel saab vaktsineerimist mugavalt ühendada kas Lasnamäe Päevade galakontserdi külastusega Tondiloo pargis 27. augustil kl 18 või siis 28. augustil sealsamas toimuva Batuudipäeva külastamisega,“ lisas Svet.

Lasnamäel toimub eelregistreerimiseta vaktsineerimine  27.-29. augustil kl 10-20 Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9). Vaktsineerima tulles on vajalik kaasa võtta ID-kaart ning alla 18-aastase lapse puhul, kui ta tuleb ilma vanemata, lapsevanema kirjalik nõusolek. Samuti saab jooksvalt vaktsineerida Medicumis (Punane 61) ning hetkel peetakse läbirääkimisi alustamaks taas vaktsineerimisbussiga Lasnamäel.

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles) ja 6051529 (E-R kl 8-17).

Uudise rubriigid: