29.09.2020

Lasnamäelasi kutsutakse matkale tulevases Tondiraba pargis

Lasnamäe Linnaosa Valitsus kutsub 3. oktoobril kell 13.00 kohalikke elanikke jalgsimatkale tulevases Tondiraba pargis, et tutvustada pargis pesitsevaid taimi ja loomi ning pargi arendamise plaane.

„Tondiraba pargist kujuneb järgmisel aastal Lasnamäe põnevaim park, mis muutub tõmbekohaks kõikidele tallinlastele. Selle kontseptsiooni keskmes on unikaalse Tondiraba loodusliku koosluse , kus on põimunud rabale, klindile ja paepealsele omased liigid, säilimine. Pargist kujuneb järgmine etapp Lasnamäe rohekoridorist – linnaosa loomisel planeeritud rohealast, mis kulgeb tulevikus Kadrioru pargist Pirita jõeni. Et tulevane park vastaks võimalikult palju just kohalike elanike ootustele, kutsume neid kaasa jalutama ja kaasa rääkima,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Tondiraba park kujutab endast ca 27 hektari suurust roheala, mis laiub  Katleri, Tähesaju ja Alvari kvartalite ning Mustakivi tee vahel. Pargi ehitamine on kavandatud 2021. aastaks.

Pargi planeerimise käigus viidi läbi ulatuslikud botaanilised uuringud välja selgitamaks väärtuslike liikide olemasolu ja pesitsemisalad. Uuringute eesmärgiks oli leida selline viis pargi arendamiseks, mis ei kujuta ohtu pargi loodusele. Parki on kavandatud mitmekesised vaba aja veetmise ja sportimise võimalused erinevatele vanustele.

Matka viivad läbi pargi arhitektid Heiki Kalberg ja Merle Karro-Kalberg ning Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. Matk algab laupäeval, 3. oktoobril kell 13.00. Kogunemine Tondiraba jäähalli parklas, jalakäijate-ja rattatee kõrval.. Matk toimub eesti ja vene keeles.

Kõiki matkahuvilisi palutakse oma tulekust teavitada e-postile lasnamae@tallinnlv.ee.

Uudise rubriigid: