31.10.2016

Lasnamäele kerkib Õpetajate Kodu

Täna paigaldati nurgakivi Lasnamäele Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavale Õpetajate Kodule.

„Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist,“ ütles Võrk. „Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.”

Võrk lisas, et Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega, mis tähendab, et eesmärgiks on võimalikult madalad ülalpidamiskulu. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele.

„Õpilase suhtumine kooli sõltub eelkõige õpetajast. Õpetamine on eriline, emotsionaalselt üsna väsitav amet,“ tõdes  Võrk. „Tööväline stress, näiteks eluasemeprobleem, võib avaldada mõju ka õpetamise kvaliteedile. Aidates õpetajaid me tegelikult aitame ka oma lapsi. Küsimus on õpetajaskonda suhtumises. Usun, et selle maja ehitamisega näitab linn, et me hoolime oma pedagoogidest ja lastest. Samamoodi kui ehitajad laovad omamoodi ju oma tööga õpilaste tulevikule vundamendi ja nurgakivi ka õpetajad,“ lisas Võrk.

Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega linna jaoks vajalikke haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel. „Meenutagem, et samaoodi oleme me Mustamäele munitsipaalelamu rajamisega leevendanud arstide ja õdede eluasememuret,“ lisas Võrk.

Ehitustöid teostab Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ja omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt ning lisaks olid kaasatud TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid.

Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot. Ehitustöödega lõpetatakse 2017. aasta augustis, sisustatud korterelamu on valmis esimesi elanikke vastu võtma alates 2017. aasta oktoobrist.

Tallinna linnal on eluasemeprobleemide lahendamiseks kokku 53 tervikmaja (kokku 4408 korterit), neist kokku 34 tervikmaja (2514 korterit) kuulub linnale ning koostöös erasektoriga on kasutusse võetud 10 tervikmaja Meelikul (680 korterit) ja 9 tervikmaja Raadikul (1214 korterit). Lisaks on Tallinna linn rajanud kuus sotsiaalmajutusüksust, kus on 510 voodikohta.