17.05.2018

Lasnamäele rajatakse külmutussüsteemiga kiiruisurada

Lasnamäe linnaosakogu koosolekul esitleti 2018. aasta tähtsamaid investeeringuid, mis näevad ette kiiruisuväljakuga uue staadioni ja Tondiloo pargi spordiplatsi rajamist ning mitmete tänavate rekonstrueerimisi.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva hinnangul on  viimastel aastatel Lasnamäel just spordi- ja vabaajaväljakute nõudlus kasvanud, mistõttu on uute väljakute rajamine ka 2018. aasta prioriteete.

2018. aasta sügisel valmib Härma 14 staadion, kuhu rajatakse uisu- ja spordiväljak. Spordiväljakul saab olema koolitundide läbiviimiseks jalgpalliväljak ja 3 välikorvpalliväljakut, kaugushüppeala ja jooksusirge. Lisaks rajatakse kiiruisurada koos külmutussüsteemiga.

Kommunaalehituse valdkonnas on märkimisväärne aprillis alanud Tondiloo pargi spordiplatsi rajamine. Parki tuleb rulapark ekstreemspordi harrastamiseks ning parkuuriväljak. Lisaks paigaldatakse street workout elemendid ning korrastatakse olemasolev korvpalliväljak. Paigaldatakse pargiinventar ja teostatakse haljastustööd. Spordiplats valmib käesoleva aasta juulikuus.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva hinnangul on  elanikud aastaid oodanud Pikri tn ja Anni tn taastusremonti, mis sel aastal ka valmis saab.

Lasnamäe Tervisemaja külastajaid ja lähiümbruse elanikke peaks rõõmustama kahe uue ühistranspordipeatuse rajamine, millest üks on projekteeritud Linnamäe tee algusesse linnast väljuvale suunale ja teine Mustakivi teele Peterburi tee suunale. Sel aastal rekonstrueeritakse ka Varraku sild.

Lähiaja suurim teeobjekt on kahtlemata Suur-Sõjamäe tn (Kesk-Sõjamäe- Smuuli tee) ja Suur-Sõjamäe põik tn rekonstrueerimine, mille käigus laiendatakse Suur-Sõjamäe tn antud lõigus 2+2 sõidurealiseks.

 

Uudise rubriigid: