16.03.2018

Lasteaed Maasikas tähistas emakeelepäeva

Lasteaed Maasikas tähistas 14. märtsil emakeelepäeva. Päevast jäi kõlama mõte, et igale inimesele on kõige ilusam tema emakeel, aga rikkuseks ka mõne teise keele õppimine.

Õpetajad ja lapsed olid põhjalikult valmistunud ning pidu oli südamlik ja vaheldusrikas. Luuletuste lugejaid oli igast rühmast. Laps areneb juba luuletuse õppimise käigus, kuid esinemine annab juurde julgust ja soovi edaspidi veel paremini teha, samuti innustab osalema teisi. Tänuväärse töö tegid laste õpetamisel ära ka lastevanemad.

Rohelise kooli programmi  raames, kus globaalse kodakondsuse teema on sellel aastal seotud Eesti Vabariigiga, uurisid Lepatriinude rühma lapsed Tallinnaga seotud legende. Emakeelepäeval esineti sõnalis-muusikalise lavastusega  „Ülemiste vanake“, mis oli sisult õpetlik ja silmale ilus vaadata.

Päikese ja Tähekese rühma lapsed olid ette valmistanud samuti toreda näidendi „Jäneseema pirukas“, mida Eesti metsades elavad loomad maitsma tulid. Kahjuks ei ole gripihooaeg jätnud ka metsaelanikke puutumata ja tegelasi astus üles vähem, kuid sellegipoolest saadi nii kakskeelse sõnalise osa, laulu ja tantsuga hästi hakkama ja otsustati kooskäimise traditsiooni jätkata.

 

Heidi Tammik, Lasteaia Maasikas õppealajuhataja

Uudise rubriigid: