05.05.2022

Lasteaed Mudila laste vahvatest tegemistest aprillikuus

Aprill on lasteaias tuntud kui nutikuu. Meie selle aasta nutikuu teemadeks oli liikumine ja tervis. Sel kuul jõudsime lastega teha jälle palju vahvaid ja põnevaid tegevusi. Mängisime Blue-Bot robotitega palju võimlemismänge, harjutasime tasakaalu-labürindil toimetulekut, püüdsime Clever Catsidega kalu, mängisime Matatalab jt erinevate robotitega, ajasime taga seebimulle, mis aitasid kaasa rõõmsa tuju loomisele. Koos õpetajatega idandasid lapsed idusid, mis pärast ühiselt ka ära söödi. Meie pisikesed küpsetasid pannkooke ja igas rühmas tehti erinevaid tervislikke ja maitsvaid smuutisid. Lapsed õppisid looduslike värvidega mune värvima. Istutasime taimi ja külvasime seemet.

Füüsiline liikumine, rõõmus meel, nali ja naer on Mudilas igapäevasteks kaaslasteks. Naljapäeval, 01.aprillil, panime pahupidi riideid selga, proovisime õpetajate jalanõudega käia, rääkisime naljajutte ja tegime palju nalja. Ka kõige väiksemad teegid tubastes tundides lastejoogaga tutvust. Lastejooga on suurematele juba hästi tuttav, õpime rahunema ja enda keha kuulama. Meie tubli ja julge Naerulindude rühma viiulimängija Kirsi esitas meile väikese kontserdi. Päikesejänkude rühma lapsed tutvustasid üksteisele oma hobisid slaidiesitluse kaudu SMART boardil, õppisid joonistama koomikseid ja osalesid Kelaff I Kevadisel laste filmifestivalil toreda multifilmiga loomadest https://www.facebook.com/Kelaff-I-Kevadine-laste-filmifestival-101191524753573

Mudila lasteaeda tuli 13.aprillil külla Leiutajateküla Lotte. Koos paljude teiste lasteaedadega mängisime ja tantsisime arvuti ekraani vahendusel. Toimus ühine Zoomi tantsutund, millest võtsid osa kõik lasteaia rühmad ja ka paljud teised lasteaiad - Tallinna Liikuri LA; Tallinna Komeedi LA; Kabala Lasteaed Põhikool; Tabasalu Lasteaed Tibutare; Tallinna Lotte Lasteaed; Ääsmäe Lasteaed ja Sipa-Laukna Lasteaed.

Palju liikumist värskes õhus ja võimalikult palju päikest. Kõik ikka vaimse ja füüsilise tervise heaks. Aprillikuus alustasime lasteaia hooviala koristamisega. Lapsed olid rõõmuga valmis kõiges kaasa lööma ja talvega kogunenud praht sai ühiselt kokku korjatud.

Kahe vanema rühma lapsed on alustanud juba matkamisega linnast väljas, osalenud Lehola looduskooli poolt korraldatud õppeprogrammides „Avastusretk allikani“ ja „Olen metsamees“, külastanud Energia avastuskeskust ja Eesti Lastekirjanduse Keskust.

Lisaks toimus ka  ERASMUS+  projekt „See of Plastic“

mudila erasmus.jpg

Tallinna Lasteaed Mudila esindajana osalesin oma puhkuse ajal 27.03-02.04.2022 ERASMUS+ K153 Noorsootöötajate mobiilsusprojektis „Sea of Plastic“. „Aktiivsed Vahemere kodanikud“ tõid selle projektiga kokku kohalikud kogukonnad ja Kreeka, Hispaania, Itaalia, Portugali, Eesti ja Prantsusmaa organisatsioonid, et arendada rahvusvahelisi algatusi. Vastates 2022. aasta riiklikele prioriteetidele, millel on muuhulgas eesmärk teavitada ja tõsta noorte teadlikkust keskkonnast vähendades oma keskkonnajalajälge. Projekti toimumiskohaks valiti Martinique, et seda teemat seal uurida koos partneritega Martiniquest, Scoelcheri linnavalitsusest, SMTVD Factory ja Marini linnavalitsusest. Vahetasime teadmisi ja seisukohti, et leida positiivseid lahendusi. Arutasime pikaajalise arengu vajadusi tulevaste põlvkondade jaoks. Ergutasime sotsiaalset vastutustunnet, et meil oleks parem ühiskond. Iga riigi esindaja esines kohtumistel ettekandega oma riigi mere seisukorrast ja võimalustest plasti/mikroplasti vähendamiseks meres. Sain väga vahva kogemuse ja soovitan kõigil osaleda ERASMUS+  projektides. Lühikokkuvõte projekti tegemistest siin:

https://drive.google.com/file/d/1AFTNJbBPE8MaLlZlKidKBO1hMwD3rzW2/view

Allikas: Tallinna Lasteaed Mudila

Uudise rubriigid: