03.04.2017

Lasteaed Ojake korraldas interaktiivsemängu„Tareke“

Ülemaailmse autismi teadvustamise päeva eel, 30. märtsil 2017 korraldas Lasteaed Ojake interaktiivse mängu „Tareke“, kus külalisteks olid ka teraapiakoerad.

Autismi häiretega lastele on ühisüritused  väga tähtsad, kuna ainult läbi mängulise tegevuse on võimalik arendada nii kommunikatiivseid oskusi kui ka parendada suhteid ümbritseva keskkonnaga.

Üritusel osalesid lapsed, lapsevanemad, õpetajad ja spetsialistid Lasteaiast Ojake, Tallinna Sõbrakese Lasteaiast ja Lasteaiast Mesipuu. Peo juhiks oli Muinasjutuvestja, kes tutvustas üritusel osalejatele erinevaid muinasjututegelasi: Hiirekest, Jänkut, Rebast, Hunti, Konna  ja Karu. Koos muinasjututegelastega mängisid lapsed seebimullidega, pesulõksudega, kõlapulkadega, läbisid takistusraja ning konstrueerisid tarekese.

Eriline vaimustus tekkis lastel ja täiskasvanutel siis, kui peole saabusid neljajalgsed külalised – spetsiaalselt treenitud koerad Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust. Tark lambakoer Alice (koerajuht Artur Retsnik) näitas põnevaid trikke. Sõbralik leonberger Hästi (koerajuht Maria Lind) laskis endale pai teha ja kallistada.

Sellega pidu veel ei lõppenud. Lasteaia Ojake eripedagoog mängis lastega erinevaid sõrmemänge ning peale seda sai iga väike osaleja endale oranži massaažipalli ning lapsevanem selle kasutusjuhendi.

Lasteaia Ojake kollektiiv tänab koostöö eest Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingut,   lastevanemaid ja kolleege Tallinna Sõbrakese Lasteaiast ja Lasteaiast Mesipuu. 

 

 

 

 

Uudise rubriigid: