07.10.2021

Lasteaed Rukkirääk alustas septembrikuus projektiga "Looduse tundmaõppimine läbi erinevate meelte ja tegevuste looduses"

Oma tegevust alustati 28. septembril rabamatkaga.

Kõrgest Pääsküla vaatetornist oli põnev vaade sügisesele rabamaasikule- mülkad, laukad, sookailude, kanarbiku ja põdrakanepi lõhn – hoopis teistmoodi olemine. Matkasellid  said loodusraja läbimiseks jaksu ja rammu kaasavõetud moonakotist, kus sees maitsvad pirukad.

Oktoobris on plaanis külastada Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi ja tutvuda, kuidas olid muistsed eestlased ja loodus omavahel seotud. Novembris läheme uurime, kas tõesti elab haavikuemand haavikus ja kuusikuemand kuusikus? Viimsi põlismets oma metsaradade ja keset metsa laiutavate suurte salapäraste jääajal sinna triivinud rändrahnudega, mille all ehk muiste kivialusedki elasid (?), annab ainest metsaveerel muinasjutu kuulamiseks, ning muidugi on vahva lihtsalt niisama suure kivi otsa ronida, et end kivikuningana tunda. Viimsi Külastuskeskuse õuel asuvas renoveeritud  mõisaaegses karjalaudas asuv püsinäitus „Metsas on väge!“ aitab lastel katsudes, vaadates, uurides ja nuputades oma metsaväge leida.

Nii soovime me iga kuu teha ühe emotsiooni, avastamisrõõmu ja ümbritsevast loodusest teadmisi andva loodusmatka. Kuuselõhnaline ja jänkujäljeline mets talvel, kepsutavate lambatallekeste ja tibupoegadega taluõu kevadel ning ilumeelt ergutav lõhnav lilleaas suve alguses. Kuulata vanarahva uskumusi metsakohina saatel, märgates samal ajal loomade elutegevuse jälgi, kuulda ehk põnevaid krabinaid ja metsalindude huikeidki, on midagi hoopis meeldejäävamat, kui kuulata loodusjutte rühmaruumis. Projekti lõpetaksime sügisel 2022 nõmmemaastikuga tutvudes. Igav liiv ja tühi väli,/ taevas pilvine;/ jõuan tulles metsa äärde,/
tuleb nõmmetee ( J. Liiv)

Allikas: Lasteaed Rukkirääk 

Uudise rubriigid: