07.06.2018

Lasteaedale uued õuemänguvahendid valmivad tehases jõudsalt

Eesti Vabariigi sajandijuubelile pühendatud projekt „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ edeneb jõudsalt. Tallinna Haridusamet käis tehases uurimas, kuidas mänguvahendid valmivad.

Esimesena saavad valmis ja paigaldatud kahte tüüpi mängulinnakud ja tasakaalurajad, ühed suurematele, teised väiksematele lastele. Kokku saavad lasteaiad 60 mängulinnakut ja 38 tasakaalurada. Tehases sai näha nii materjale ja prototüüpe kui ka detailide valmimist ja turvalisuse kontrolli. Mänguvahendite valmimise käiku tutvustasid Tiptiptapi tegevjuht Rasmus Varunov ning müügiesindaja Liisi Loigom.  

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev nentis, et tulemus tõotab tulla kena ja kauakestev. „Linn soovib lastele pakkuda parimat kasvukeskkonda, mille üheks oluliseks osaks on ka mänguvahendid. Öeldakse, et mäng on väikese inimese töö ja nagu igal töökohal, peavad lasteaiaski olema korralikud töövahendid,“ rääkis Belobrovtsev. „Uute mängulinnakute valmistaja Tiptiptapi tooted rõõmustavad silma ja pakuvad põnnidele rohkesti tegutsemislusti. Eriti hea meel on meil selle üle, et tootja paneb suurt rõhku laste turvalisuse tagamisele, mida kinnitavad nii rahvusvaheline tunnustus kui ka tehases nähtu.“

Tiptiptapi müügiesindaja Liisi Loigom lisas, et mängides õpivad lapsed tundma iseennast, oma kaaslasi ja ümbritsevat keskkonda. „Seepärast peavad mänguväljakutele jõudvad atraktsioonid vastama kehtivale ohutusstandardile, olema testitud ja sertifitseeritud. Lapsed peavad saama end mänguväljakul vabalt tunda. Võimalikud riskid peavad olema maandatud ehk lastega ei tohi juhtuda õnnetusi,“ selgitas Liisi Loigom. „Täiskasvanute asi on tagada, et mängukeskkond oleks turvaline ja riskid maandatud ning seda me just teemegi. Meie jaoks on turvalisus prioriteet" 

Lasteaedade hoovides käivad samal ajal ettevalmistustööd uute mänguvahendite paigaldamiseks. Asukohad on valitud ja mõõdistatud juba enamikus lasteaedades.

Eesti Vabariigi sünniaastal 1918 rajati Tallinnas esimene lasteaed – praegune Kopli Lasteaed –, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas. Seepärast otsustaski linn Eesti juubeli auks kinkida lasteaedadele uued õuemänguvahendid. Sügisel 2017 tehti koos Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendusega mänguvahendite seast eelvalik, mida tutvustati lasteaiajuhtidele Lauluväljakul korraldatud messil. Iga lasteaed sai valida kas mängulinnaku, tasakaaluraja, kiige või võrkpüramiidi, pidades silmas oma õueala võimalusi. Oma sõna oli öelda ka lastevanemail, kelle eelistuste väljaselgitamiseks korraldati küsitlus. Linn omalt poolt hoolitseb mänguvahendite ning turvaala pinnakatte, aluspindade ja haljastuse paigalduse eest, nende korrashoiuga tegelevad edaspidi lasteasutused.

Loodetavasti saab esimese mängulinnaku avada juba suve lõpus, kõigi 126 lasteaia uued mänguplatsid peaksid olema valmis Eesti juubeliaasta sügisel.

Fotodel on näha toodete valmimine, asukoha valimine Tallinna Raku Lasteaias ning paigaldatavate mänguvahendite joonised.

Pilte saad vaadata siit (fotod: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet)

Uudise rubriigid: