27.09.2021

Lasteaia sünnipäeva nädal Õnneterakeste rühmas

Septembrikuu on tähtis kuu mitte üksnes koolilastele, vaid ka Tallinna Lasteaed Südamekekese perele. On ju septembri kolmandal nädalal, siis, kui sügisel on sünnipäev ka lasteaia sünnipäev.

Seda tähtsat päeva-lasteaia sünnipäeva, tähistati Õnneterakeste rühmas kogu nädala vältel. Sünnipäeva nädalaga tehti algus juba 17. septembril, kui maailmakoristuse päeva raames korrastati oma rühma hooviala.

Kuid õige hoo sai lasteaia sünnipäeva tähistamine sisse esmaspäeval. Lapsed said teada kus meie lasteaed asub ja kui vanaks ta saab. Lapsed voolisid oma sünnipäeva tordi pannes sinna oma fantaasia, käteosavuse ja loovuse. Teisipäeval valmistasid lapsed sünnipäevakaarti.  Juba hommikul mindi nende lastega, kes esimesena olid lasteaeda tulnud, rühma peenramaale, kus kasvasid kevadel istutatud päevalilled. Ühiselt valiti välja see kõige uhkem ja kaunim. Sellest päevalillest sai  "modell", mida kunstitunnis rasvakriitidega ja vesivärvidega maalima hakati ja  millest valmistas iga laps oma sünnipäeva kaardi.

Kolmapäeval toimus pisikestest kaardikestest ühe suure pildi valmistamine ja viimistlemine. See oli Õnneterakeste panus lasteaia sünnipäevaks: kollaaž oma valmistatud  väikestest kaardikestest, kus oli ku8jutatud üht kaunimat rühma poolt kasvatatud päevalille.  Nädala neljanda päeva tippsündmuseks kujunes "kirju koera"

meisterdammine. Kõik Õnneterakesed olid usinasti ametis küpsiste purustamise, marmelaadi hakseldamise, šokolaadi hakkimisega. Mõnusad lõhnad, mis rühmaruumis hõljusid, kõditasid kõikide meeli ja panid suu vett jooksma. Ja kui iga laps oli andnud oma panuse "kirju koera" küpsetuskotti paigutamisse ning oma igatseva pilguga selle külmkapi poole saatnud, ootas kõiki meisterdajaid ees vast valminud toodangu väike maitsmine ja kui iga laps oli oma väikese ampsu saanud, toimus koogikausi "süvapuhastus"..."Näm....näm...näm..."

Ning siis jõudiski kätte reede. Juba hommikul uurisid Õnneterakesed, et kas täna me hakkamegi seda "kirjut koera "sööma. Meel ja vats olid kõigil selleks valmis, et tähistada magusalt lasteaia sünnipäeva.

Õnneterakeste sünnipäevanädal oli tegus ning leidis sünnipäevale kohase väärilise magusa õhtu.

Ülle Sütt

Õnneterakeste rühma õpetaja