23.04.2021

Lasteaias Pääsusilm valmistasid lapsed südamekuu raames tervislikku toitu

Lasteaias toimuvad aprilli kuu jooksul erinevad terviseteemalised tegevused kuna aprill on ju südamekuu.

19.04-23.04 valmistasid lapsed lasteaias ise erinevaid tervislikke toite ja räägiti ka hammaste tervisest. Mõmmi rühma lapsed õppisid tundma juur- ja puuvilju ning riivisid porgandit. Kasutades vorme tegid nad õunast, pirnist, banaanist ja melonist erinevaid kujukesi. Lapsed vaatasid, kuidas blender töötab ja tegid smuutit. Smuutit tegid ka Tibu rühma lapsed.
Mesimummi rühmas tegid lapsed endale puuviljavarda, Ritsikate rühmas valmistati enda koostatud retsepti järgi tervisliku puuviljasalatit. Sipsiku rühmas tehti salatit, milles oli kapsas, porgand ja ananass. Naerusuu rühma lapsed õppisid tegema võileiba. Timbu- Limbu rühmas tegid lapsed smuutit järgmise retsepti järgi:
2-3 banaani
300 g külmutatud maasikaid
0,5 l naturaalset õunamahla
Blenderis segada.
Tähe-Täpsi rühmas räägiti lastega millised tegevused hoiavad hambad korras ja kuidas hambaid õigesti pesta. Lapsed loendasid peegli ees ära oma hambad, täitsid iga päev hambapesukaarti ja vaatasid lühifilmi "Sööbik ja pisik". Lisaks sellele tegid Tähe-Täpsi lapsed koos õpetajatega animatsiooni “Miku ja Mummu toitumine”, mis osaleb  konkursil “ROBO-MAAGIA LASTEAIAS“. Animatsiooni saab vaadata Rohelise kooli blogist

Oli huvitav nädal!