01.02.2019

Lasteaias Vikerkaar tegid lapsed Tallinna Loomaaia lindudele söögipalasid

Ühel külmal ja lumerohkel jaanuarinädalal vaatlesid ja uurisid Tallinna Lasteaia Vikerkaar koolieelikud aialindude tegemisi ja toimetusi talvel ning neil tekkis soov linde aidata.

Lapsed õppisid tundma erinevaid linnuliike, kes meie koduaedades talvituvad, said voolida ja värvida enda lemmiklinnu ning meisterdada talle paberist pesa. Tegevuste käigus jõudsid lapsed järeldusele, et väikestel lindudel on talvel külma ja lumega raske toitu leida.

Nii kutsusidki lasteaia koolieelikud kõiki aiarühmasid meisterdama lindudele talviseid maiuspalasid. Korraldati mänguhommik, kus jagati teadmisi sellest, kuidas talvisel ajal linde aidata ning meisterdati paberirullist, searasvast, seemnesegust ja pähklitest lindudele söögipalasid. Kokku meisterdasid kuue rühma lapsed üle 140 seemnesegurulli.

Heategevuse raames kinkisid lapsed enda tehtud seemnesegurullid Tallinna Loomaaia lindudele. Kingitusi käisid üle andmas Mesimummi ja Tiigri rühma lapsed, kes said toidupalasid ise loomaaia alale riputada. Tallinna Loomaaias saatis lapsi loodushariduse osakonna juhtivspetsialist Leelo Kurbel, kes jutustas lastele vahvaid lugusid lindudest ja loomadest.

Reelika Gromov

Uudise rubriigid: