31.05.2016

Lastekaitsepäeva lillepeol istutab Sõpruse puiesteel lilli ligi 600 õpilast

Lastekaitsepäeval, 1. juunil saab ligi 600 Tallinna kooliõpilast osa suurest laste ja noorte lillepeost – ühiselt luuakse ilu kolme ja poole kilomeetri pikkusele haljasalale Sõpruse puiesteel.

Sõiduradasid eraldavale rohealale rajatakse kokku 15 peenart, kuhu istutatakse tuhandeid taimi. Linnaruumi hakkab noorte aednike abiga kaunistama ligi 4000 roosi, 420 põõsast ja 7130 püsilille.

Lillepidu korraldavad ühiselt Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Haridusamet. Keskkonnaamet viis juba enne lillepidu kõigis 15 koolis läbi tunnid, kus selgitati õpilastele ja õpetajatele, mida istutamisel arvestada tuleb ja kuidas see töö täpselt käib. Ka koha peal juhendavad õpilasi spetsialistid, sest iga taime istutamisel on oma eripära ja tähtis on, et kõik istikud õigesti mulda saaksid.

Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul on see õpilastele suurepärane võimalus õuesõppeks, mis viib õpilased klassiruumist välja ja arvutist eemale. „Teame ju, et lapsed veedavad üha rohkem aega virtuaalmaailmas ning tegelik elu kipub tasapisi kaugeks jääma. Seda eelkõige linnalastele, kellele võimalus ise taimi mulda panna võib olla erakordne. Lillepeol õpivad nad tundma aiatöö ABC-d ja näevad reaalselt oma töö tulemust,“ rääkis Andres Pajula. „Oma kätega tehtut saavad nad aastaid uhkusega imetleda ja sõpradelegi näidata.“       

Õpilastega on kaasas ka koolijuhid, kes liiguvad lillepeo territooriumil jalgratastega, sest peo ajal Sõpruse puiesteel autodega ei sõideta.

Sõpruse puiesteel, Räägu tänava ja Ehitajate tee vahelisel lõigul, on liiklus kinni kella 10.00-st kuni kella 13.00-ni. Bussiliinid suunatakse ümbersõidule, trollibusside nr 3, 4 ja 9 liiklus suletakse kella 10.30-st 12.30-ni.

 

Lisainfo:

Elena Sapp
Tallinna Keskkonnaameti juhataja asetäitja
6164003 või 5093811
Elena.Sapp@tallinnlv.ee

Liiklusinfo: Tallinna Transpordiameti Liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa (6404999 või 53364032 või Talvo.Ryytelmaa@tallinnlv.ee)

 

Uudise rubriigid: