31.05.2018

Lastekaitsepäeval vallutab Vabaduse väljaku 1000 laulvat mudilast

Lastekaitsepäeval, 1. juunil kell 12 vallutab Vabaduse väljaku 1000 laulvat mudilast. Teoks saab ülelinnaline lasteaedade laulupidu „SadaSäraSilma“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

1. detsembril 1918 asutati Tallinnas esimene lasteaed – Kopli Lasteaed. Aastaks 2018 on linna lasteaedades mudilasi hoitud ja õpetatud juba 100 aastat.

„Tallinna hariduselus nii olulise sündmuse tähistamiseks, nagu seda on 100 aastat laste õpetamist lasteaias, on ette valmistatud mitmeid üritusi, sh ka laulupidu „SadaSäraSilma“,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Usun, et 1000 laulval mudilasel on suur vägi, mis kinnitab täiskasvanute usku tulevikku, sest lapsed ongi ju Eesti ja rahva tulevik. Lapsed on väärt iga hetke, mida neile pühendada. Seega – tulge nende toredat pidu vaatama ja kuulama.“

Pidu algab rongkäiguga Vabaduse väljakul, kus marssimas on üle tuhande 6-7aastase laululapse. Kõik kannavad ühesuguseid stiliseeritud rahvariideid „Etno“ komplektist, mille lasteaiad said linnalt kingituseks möödunud aastal. Rongkäiku ehivad Tallinna koolide õpilaste tehtud tunnussildid „Triibustiku“ komplektist, mis kingiti lasteaedadele tänavu. Lapsi saadab 300 täiskasvanut, lauluõpetajat.

Kavas on kümme lastelaulu, mida ilmestavad toredad liikumisseaded. Lapsi saadab Urmas Lattikase ansambel, dirigeerib Raul Talmar.

Mudilaste laulupidu on osaks ka tänavusest Vanalinnapäevade programmist. Kuulama ja vaatama on oodatud kõik huvilised.

Pidu korraldavad Tallinna Haridusamet ja lasteaiad.

Peost teeb otseülekande ERR, ülekannet saab vaadata ERR portaalist Menu aadressil https://menu.err.ee/835930/otseulekanne-lastekaitsepaeval-mudilaste-laulupidu-vabaduse-valjakul (peo ajal on ülekanne nähtav ka portaali esilehel).

Lisainfo:

Merike Kivimäe
Peaspetsialist
Tallinna Haridusamet
+372 6404978, +372 5100498
merike.kivimae@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: