22.11.2021

Lastenädal Vormsi Lasteaias

20. novembril tähistatakse mitmetes riikides rahvusvahelist lastepäeva. Tallinna Vormsi lasteaed pühendas lastepäevale terve nädala. Lastenädalat viiakse meie lasteaias läbi juba teist aastat. Seekord oli lastenädala teemaks “Sõbralikult liiklema“, mis haakus märkamise ja heaolu teemakuuga. Märkame üksteist ja hoolime oma kaaslastest nii suurtest kui väikestest

Mitmesuguseid liiklusteemalisi tegevusi jagus nii tuppa kui õue.  Rühmades omandati liiklustarkusi näiteks õppemängude "Aga mina" ja "Liiklustarga liiklusmäng" abil ning õpetati ka erinevatele robotitele ohutut liiklemist.

Veel kerkisid rühmades liikluslinnad ja vurasid Coding Express programmeeritavad rongid. Samuti meisterdasid lapsed helkureid ning tuletasid meelde helkuri kandmise vajalikkust. Alates 1. novembrist on lasteaia õuealal helkurpuu koostöös lastevanematega. Liiklusalaseid teadmisi pandi proovile ka lasteaia õuele paigutatud QR koode uurides. Aiarühmad rakendasid teadmised ja oskused praktikasse lasteaia ümber kulgevat hiljuti valminud liiklusrada läbides.

Rühmade tegevustega on võimalik tutvuda veebitahvlil:  https://padlet.com/miina_paugus/Lastenadal

Lasteaia nutimeeskond ja tervisemeeskond tänavad kõiki meie lasteaia väikeseid ja suuri lastenädalal osalemast ja soovivad ohutut liiklemist!

Allikas: Tallinna Vormsi Lasteaed

Uudise rubriigid: