13.05.2021

Lasteprojekt "Kuldne lusikas"

Kristiine lasteaia loodud projekt “Kuldne lusikas“, sai see aasta taas toimuda. Selle aasta teemaks valisime „Maitsvad tervislikud smuutid“. Projektis osalesid Kristiine, Lepatriinu, Haraka ja Tihase lasteaia rühmad.

Kuna külalisi majja kutsuda ei saanud, siis viisime ürituse läbi iga üks oma rühmas ja saime seejärel muljete ning kogemuste jagamiseks kokku Zoomis.

Projekt algas retseptide valimise ja video loomisega. Väljavalituks said Maasika-kaerahelbe smuuti ja mustikasmuuti kaneeliga.

Seejärel filmis vabatahtlik Amelie 3 Kristiine lasteaia last, kes õpetasid teistele smuutide valmistamist ning laua katmist.

Kõik osalevad rühmad said privaatseks vaatamiseks video ja smuutide retseptid.  Nüüd tuli õpetajatel vaid koostisosad osta ja lapsed võisidki smuutide valmistamisega alustada.  Õpetajate ülesandeks jäi lapsi retseptide lugemise juures aidata ning tegemisprotsessi pildistada.

Smuutisid said rühmad valmistada terve maikuu esimene nädal. 11.mai hommikul saime kõik zoomi teel kokku. Õppejuht Liina oli saadetud fotodest teinud kokkuvõtte ja rühmad said ka oma arvamusi ning kogemusi jagada. Samuti toimus osalevate rühmade vahel üllatusloosimine, kus üks rühm sai üllatuseks kilo maasikaid. Loosiõnn läks Tihase lasteaia Metsatihaste rühmale.

Aitäh osalevatele rühmadele:  Haraka lasteaiast Siiruviirude rühm, Tihase lasteaiast Metsatihaste rühm, Lepatriinu lasteaiast Rõõmutriinude rühm, Kristiine lasteaiast Sellide, Vikerkarude ning Pokude rühm.

Pilte üritusest näeb siit. 

 

 

Liina Kala

õppejuht

Uudise rubriigid: