04.10.2021

Lasteteater "Sõber" käis külas Tallinna Mardi lasteaial.

Lasteaiapere ootas põnevusega etendust "Öine seiklus".

Pisut enne etenduse algust kogunesime õue ja seadsime endid publiku kohtadele.

Õppealajuhataja Elise küsis mudilastelt, et kas nad kuulevad midagi - midagi mis kostub natuke teistmoodi. Kõik kuulatasid ja peagi saabus vahva tegelaste seltskond varjualusest improviseeritud lavale .

Etenduses oli nii laulu, tantsu, naeru kui ka väga õpetlikke lugusid. Loo peategelasteks oli kodukass, kes oli elanud ainult toas ja tänavakass, kelle koduks olid tänavad. Kodukass palus tänavakassil näidata endale elu tänavatel. Koos asutigi seiklema öises linnas.

Kohtuti tänavakassi vennaga ja imetleti vaadet katuselt. Sattuti võõrasse korterisse, milles tekitati algul segadust, aga siis aidati hoida ära tulekahju. Räägiti tänavakasside lapsepõlvest ja sellest kuidas nad võeti suveks suvilasse lemmikuteks ning unustati sügise saabudes maha. Lool oli õnnelik lõpp. Kodukassi peremees võttis ka tänavakassi enda juurde koju.

Mudilased elasid pea tunniajalisele etendusele kaasa ja oli näha, et neil polnud kordagi igav. Vahvaid ütlemisi oli etenduses ka õpetajate jaoks. Isegi õpetajatepäev oli toredalt loosse põimitud.

Oleme tänulikud tänase loo eest ja jääme ootama uusi toredaid etendusi.