11.10.2017

Läti Vabariigi muusikaõpetajate külaskäik

9.-10. oktoobrini 2017.a. võõrustas Tallinna Männi Lasteaed  Läti Vabariigi erinevate linnade 23-st muusikaõpetajatest koosnevat delegatsiooni.

Esmaspäeval  käisid meie muusikaõpetajad Kerli ja Liis ning õppealajuhataja Svetlana koos Läti kolleegidega vaatamas tegevusi  Tallinna Karikakra ja Männiku lasteaias.

Teisipäeval olid külalised meie majas. Vaadati draamagrupi esituses etendust "Kuidas saabus sügis".  Etendusse kaasati Kiisu ning Lotte rühma  lapsi ja õpetajaid Lätist, millest kasvas välja ühine improteater laulude ja liikumisega. Pärast esinemist vahetati kogemusi.

Etenduses mängisid: Lotte rühma õpetaja Piret ja õpetaja abi Anneli; Kiisu rühma õpetaja Eteri ning muusikaõpetaja Kerli. Pärast etendust vaadati Pipi rühmas õpetaja Geniira avatud tegevust.  Koos õppealajuhatajaga vaadati  lasteaia rühmaruume. Õppealajuhataja vastas Läti kolleegide arvukatele küsimustele.                

Kohvilauas anti tagasisidet nähtud tegevuste kohta. Muusikaõpetajad Lätist tõid esile laste head laulmisoskust ning õpetajate andekat näitlemisoskust. 

 Läti kolleegid olid siiralt vaimustunud terves majas nähtu üle. Tõsteti esile rühmaruumide hubasust ja lastepärast ning huvitavat õpikeskkonda.

Vaata pilte siit:

Saime ka toreda kirja Männiku lasteaialt:

Hea Männi lasteaia pere!

Meil oli teiega väga tore! Kogemusi jagades ja üksteisega suheldes võidavad kõik! Oleme teile väga tänulikud nende hetkede eest. Meie majas ei ole varem nii palju muusikaõpetajaid käinud. Lisaväärtusena veel rahvusvaheline mõõde. Täname, et haarasite meid nii toredasse projekti!

Uute kohtumisteni!

Lugupidamisega,

Jana Alandi

Tallinna Männiku Lasteaed