14.11.2018

Laulame ja tantsime koos Martina Schwarziga

"Laulame ja tantsime koos Martina Schwarziga Laula kaasa! Tantsi kaasa! Tee kaasa!"

Laulame ja tantsime koos Martina Schwarziga

14.novembril 2018 kell 10.00 toimub Linnupoegade rühmas saksa keelne kontsert meie lasteaia väikestele saksa keele himulistele lastele. Kontsert on interaktiivne - lapsed saavad aktiivselt kaasa laulda ja tegutseda. Üritus toimub koostöös Goethe Instituudiga Eestis ja kestab umbes 45 minutit. Tegemist on lasteaia sisese üritusega, aga kui mõni lapsevanem on huvitatud, siis võib tulla kuulama.

Samal päeval, algusega kl 13:30 juhatab Martina Schwarz Tallinnas Õpetajate Maja ruumides ka seminari saksa k. õpetajatele (ka lasteaiaõpetajatele avatud, töökeel on saksa keel). Kui meil on õpetajaid, kes soovivad osaleda, siis palume ette registreeruda. Lähem info https://www.goethe.de/ins/ee/et/spr/unt/for/gia/kal.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21410336 .

Nüüd aga lähemalt kogu Eestis toimuvast üritusest "Laulame ja tantsime koos Martina Schwarziga  Laula kaasa! Tantsi kaasa! Tee kaasa!"

14.11.2018 kell 10.00 – Tallinna Lasteaed Mudila 

15.11.2018 – Kadrioru Saksa Gümnaasium (Mäe Maja)

15.11.2018 – Tallinna Saksa Gümnaasium

16.11.2018 kell 11.00 – Tartu Lasteaed Lotte

16.11.2018 kell 12.30 – Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Nakatava entusiasmi ja rõõmuga kutsub Martina Schwarz taas kord oma noort Eesti publikut kaasa laulma ja liikuma. Kõik esitatavad laulud on seotud õppekavas oluliste teemadega, tutvustades samal ajal lastele ka saksa kultuuri. Aktiivselt kaasa lüües jõuavad osalejad tervituste, nädalapäevade ja kuude kaudu sünnipäevapeole. Tublisti tantsitakse „Loomatango“ (Tier-Tango) ja „Keha-reggae“ (Körper-Reggae) saatel. Ka põige jalgpallistaadionile ning jäätisekohvikusse on programmi lahutamatu osa. Tulemata ei jää „Kuumapüha“ („Hitzefrei“) ning reisi läbi erinevate maade saadab imeilus muusika. Lõpetuseks kõlab: „Head aega! Tšau! Kohtumiseni!“ (Auf Wiedersehen! Tschüß! Bis bald!)

Martina Schwarzi kontserdid on „helitehnikavaesed“, saateks mängib ta akordionil.

Martina Schwarz on sündinud Kölnis, Saksamaal ning ta on õppinud õpetajaks. Hetkel elab ja töötab ta vabakutselise laulukirjutaja/helilooja, muusiku, koorijuhi ja kunstnikuna Londonis. Toetudes  oma pikaaegsele ning mitmekesisele töökogemusele eel- ja algkooliõppe, muusika ning varajase saksa keele õppe vallas on ta veendunud, et muusika on suurepärane võimalus võõrkeelte õppimiseks. Parim tõestus sellele on tema laulude ning keeleõpet motiveerivate võtete populaarsus. Martina Schwarzi laulude kogumikud on ilmunud Hueberi kirjastuses ning Londoni Goethe-Instituudis. Oma kontsertreisidel kogu maailmas kutsub ta noort publikut kaasa laulma, kaasa liikuma ja laule lihtsas vormis dramatiseerima.

Goethe Institut Estland https://www.goethe.de/ins/ee/et/spr/unt/for/gia/kal.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21410256

Uudise rubriigid: