20.09.2021

Lauliku lapsed koristasid maailma

Lauliku lasteaia rühmad osalesid juba teist aastat maailmakoristuspäeval.

Väikese  lapse maailm algab ikka kodust ja lasteaiast, seetõttu käidi koristamas just Lauliku lasteaia lähedal asuvates metsatukkades.

Kui metsa jõudes tundus esialgu, et prügi nagu väga polegi, siis otsima hakates tuli seda peidust välja ikka üksjagu. Nii väikestel kui suurtel koristajatel tekkis koristamise käigus terve rida küsimusi: Kes on need inimesed, kes toovad oma prügi metsa alla? Kas keegi pole neile öelnud, et prügi tuleb panna prügikasti? Kuidas sattuvad terved riided kotiga metsa? Miks lüüakse metsas pudeleid puruks, klaasikillud on ju ohtlikud? Jne jne.

Oma prügisaagist tehti "koleda prügi" pilte ja viidi siis edasi prügikasti, kus ongi tegelikult prügi koht. Vanemad rühmad sorteerisid oma prügi ning otsisid õiged konteinerid, kuhu sorteeritud prügi panna. Metsa alt leitud terved lasteriided rändasid pärast puhtakspesemist taaskasutuskeskusesse.

Lauliku lasteaia ümbruse metsatukad on nüüd mitme kotitäie prügi võrra puhtamad  ning lasteaia lapsed palju-palju targemad märkamaks nii enda kui ka teiste käitumist looduses.

Uudise rubriigid: