06.09.2019

Lauluväljak ootab ekskursioonile

12. ja 15. septembril saab Euroopa muinsuskaitsepäevade puhul osaleda tasuta eesti-, vene- ja ingliskeelsetel ekskursioonidel Tallinna lauluväljakul.

„Millal siis veel, kui mitte laulupeo-aastal!? Kesklinna valitsus korraldab ekskursioone muinsuskaitsepäevade raames koos sihtasutusega Tallinna Lauluväljak. Tänu suurte kogemustega giidide Krista Heinpalu, Jaanika Neemoja ja Konstantin Nikolajevi selgitustele saavad ekskursioonidest osavõtjad kuulda põnevaid lugusid nii lauluväljaku ja laulukaare kui ka laulupidude ajaloost. Võimalus on tõusta ka tuletorni tippu, kus laulupidude alguses süüdatakse traditsiooniline peotuli. Ekskursioone viiakse läbi kolmes keeles – kaks eesti keeles ning lisaks üks vene ja üks inglise keeles,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.   

Eestikeelsed tutvumiskäigud lauluväljakul on 12. septembril algusega kell 18 ja 15. septembril kell 12. Võõrkeelsed ekskursioonid toimuvad 15. september algusega kell 13 (vene keeles) ja 13.30 (inglise keeles). Kogunetakse lauluväljaku Mere väravas 10 minutit enne ekskursiooni algust. Ringkäik kestab umbes tund aega. Ekskursioonideks ei pea registreerima, kuid osalemishuvist võib anda märku Kesklinna valitsuse Facebooki lehel vastava ürituse juures. 

Euroopa muinsuskaitsepäevad toimuvad tänavu 12.-15. septembrini üle Eesti eesmärgiga tutvustada kultuuripärandit ja võimaldada juurdepääsu mälupaikadele. Selleks korraldatakse ekskursioone oma kodukandi pärandi ning ajaloo paremaks mõistmiseks.

Uudise rubriigid: