19.08.2021

Lauluväljaku külastuskeskus valmis Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaks

Eile, 18. augustil esitleti Tallinna Lauluväljakul pidulikult uut külastuskeskust, mis jutustab inimestele laulva revolutsiooni, laulupidude ja lauluväljaku lugu. Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaks valminud külastuskeskus avatakse kõigile huvilistele 31. augustil.

„20. augustil möödub juba kolmkümmend aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning hea meel on tõdeda, et see päev on inimeste südametes tähtsal kohal. Toonased pöördelised sündmused liitsid ühiskonda ning nende eestvedajad väärivad mäletamist ning tunnustamist,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart, „Tallinna Lauluväljak oli laulva revolutsiooni keskpunktis ning on seepärast ka igati õige paik nende lugude meenutamiseks ja talletamiseks.“

„Lauluväljakul on külastuskeskuse rajamisest unistatud kaua ning olen väga rahul, et just Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva saabudes oleme selle reaalsuseks teinud. Toome külastajateni laulva revolutsiooni, laulupidude ja lauluväljaku loo. Mil viisil need kõik üksteisest erinevad ning mil viisil on ühised. Kindlasti ei tohi aga jääda see külastuskeskus ühele kohale paigale, vaid peab pidevalt avastama, arenema ja kasvama,“ ütles Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.

Külastuskeskuse loomisel lähtuti ideest pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas. Lauluväljak on paik, kus saab tajuda laulupidude rolli meie kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada põnevat kohaajalugu. Külastuskeskuses saab läbi viia haridusprogramme õpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning panna üles temaatilisi näitusi.

Avalikkusele on Lauluväljaku külastuskeskus avatud alates teisipäevast, 31. augustist, kuna lähiajal on Tallinna Lauluväljakul toimumas mitmeid Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud üritusi. Suurim neist on öölaulupidu „Vaba Eesti“ 20. augustil, kus enam kui viie-tunnisel kontserdil astub üles 450 muusikut. Laupäeval, 21. augustil toimub Lauluväljakul taasiseseisvumise aastapäevale pühendatud perepäev „Taaskohtumine”, kus astuvad üles ansambel 2 Quick Start, Traffic ja Leedust pärit muusikaline koosseis The Roop.

Fotod Lauluväljaku külastuskeskuse avamisest (Aleksandr Guzhov, Pealinn):

Lauluväljaku külastuskeskuse avasid sümboolselt (vasakult) Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Aivar Riisalu

Lauluväljaku külastuskeskuse avasid_fotol vasakult_Urmo Saareoja_Mihhail Kõlvart_Aivar Riisalu_foto Pealinn.jpg

Avaesitluse külalised tutvumas Lauluväljaku külastuskeskuse ekspositsiooniga 

Lauluväljaku külastuskeskuse ekspositsioon_foto Pealinn.jpg

Lauluväljaku külastuskeskuse ekspositsioon_foto Pealinn_.jpg

Linnapea andis üle Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaks kujundatud meenemündid

 Lauluväljaku külastuskeskuse avamisel andis linnapea üle meenemündid_foto Pealinn_.jpg  

Lauluväljaku külastuskeskus_meenemündid_foto Pealinn_ _.jpg

   

Uudise rubriigid: