18.03.2020

Lauluväljaku parklas algab ehitustöö

Järgmisest esmaspäevast, 23. märtsist alustatakse töid Tallinna lauluväljaku Mäe värava parkla väljasõidu rajamiseks.

„Väljasõit on vajalik lauluväljakut külastavate turismibusside ohutumaks liikumiseks Mäe värava parklast Narva maanteele. Kavas on rajada praeguse väljasõidu asemele bussidele sobiv pikikaldega väljasõit. Samuti rekonstrueeritakse selleks 40 meetri ulatuses Narva maantee äärmine sõidurada. Pärast tööde lõppu jääb liikluskorraldus suuresti sarnaseks senisega,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Ehituse ajal paigaldatakse täiendavad liiklusmärgid, mis väljendavad selgemalt ala liikluskorralduslikku lahendust. Keelatakse ka sissesõit parklasse rekonstrueeritud väljasõidu kaudu. Lisaks tee ehitamisele rajatakse tänava all paiknevatele elektri- ja sidekaablitele kaitsetorustikud ning uuendatakse kanalisatsioonikaevude konstruktsioone.

Ehituse tellija on linna keskkonna- ja kommunaalamet. Projekti koostas Roadplan OÜ, ehitab Tallinna Teede AS. Tööde lepinguline maksumus on 36 000 eurot ja lõpptähtaeg 15. mai.

Liiklejatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde ajal on piirkonna liiklus häiritud.

Uudise rubriigid: