03.11.2020

Lauluväljakul vaadatakse üle talihooldustehnika valmisolek

Neljapäeval, 5. novembril kell 12 toimub Lauluväljakul Tallinna tänavatel kasutatava talihooldustehnika ülevaatus, kus linlastele tutvustatakse koristusmasinate valmisolekut algavaks hooajaks.

Abilinnapea Kalle Klandorf tõdeb, et eelmisel aastal jäi küll tali taeva, kuid aastad ei ole vennad. „Loodan, et sel aastal tuleb iga aastaaeg siiski õiget nägu ning eestlased saavad lõpuks rõõmustada lumerohke talve üle. Igatahes Tallinn on talviseks puhastusperioodiks valmis,“ ütles Klandorf.

Koristusmasinaid eksponeerivad ja tehnikat tutvustavad Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lepingupartnerid Tänavapuhastuse AS, Tallinna Kommunaalteenused OÜ ja Eesti Keskkonnateenused AS.

Lume- ja libedustõrjeks sõiduteedel ja parklates on ettevõtetel valmis pandud kokku 46 sahk-puisturit ning jalgratta- ja jalgteede puhastamiseks 27 puisturiga sahktraktorit, lumevaalude teisaldamiseks on stardivalmis 7 lumerootorit. Peale selle veel väiketehnika kõnniteede ja ülekäigukohtade puhastamiseks ning muu spetsiaalne talvine tänavapuhastustehnika (kallurid, laadurid, jms). Komplekteeritud on ka käsitööbrigaadid (kokku 103 inimest), kes hooldavad neid objekte, kuhu masinad hästi ei pääse, näiteks ühistranspordipeatusi. Libedusetõrje jaoks on lepingupartneritel talveperioodi alguseks varutud kokku 11 300 tonni naatriumkloriidi, 25 tonni kaltsiumkloriidi ja 1100 tonni graniitsõelmeid, tänavaile on paigaldatud 31 puistematerjalide konteinerit.

Linn on jaotatud viieks puhastuspiirkonnaks: ida ja lõuna piirkonnas (Lasnamäe, Pirita ja Nõmme) teeb töid Tallinna Kommunaalteenused OÜ, põhja ja lääne piirkonnas (Põhja-Tallinn, Kakumäe, Mustamäe, Kristiine ja Õismäe) AS Eesti Keskkonnateenused ning kesklinnas ja vanalinnas Tänavapuhastuse AS. Magistraalteedel ja ühistranspordi marsruutidega seotud tänavatel, samuti jalg- ja jalgrattateedel korraldab lume- ja libedusetõrje töid Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalamet, väiksematel tänavatel ja sisekvartalites aga linnaosade valitsused. Tuleval aastal alustab tööd ka spetsiaalne linnapuhastusüksus, mis on linnapuhastuses vajalikuks lisajõuks.