18.08.2020

Laupäeval algas Tallinna Kammermuusika Festival

Laupäeval, 22. augustil kell 19 sai Tallinnas Mustpeade Maja Valges saalis (Pikk 26) alguse XVI Tallinna Kammermuusika Festival „Põhjala perspektiivid“, mis kestab 29. augustini.

sestivali patroonil, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevil on hea meel, et pärast paljude ürituste ära jäämist koroonakriisi tõttu saavad muusikasõbrad taas kontserte vahetult nautida. „Kammermuusika festivalil pakutakse mitmekülgset ja kõrgetasemelist programmi, seitsmel eriilmelisel kontserdil saab kuulata suurepäraseid etteasteid. Ürituse tipphetkeks on aga galakontsert, kus peaesinejaks on maailmalavade ooperitäht Camilla Nylund. Ta on andnud kontserte näiteks Metropolitan Opera’s, Covent Gardenis ja Viini Riigi Ooperis. Eestis esineb ta esimest korda ning tema esinemine siin on erakordne,“ rääkis Belobrovtsev.

Sopran Camilla Nylund esineb festivali galaetendusel 28. augustil kell 19 Jaani kirikus. Mari-Ann ja Tunne Kelam annavad galal üle Muusikute Fondi PLMF preemia, seda juba 15. aastat.

Avakontserdil aga esineb teiste seas ka festivali kunstiline juht, viiuldaja Maano Männi, kes on olnud Tallinna Kammerorkestri ja ERSO kontsertmeister ning praegu tegutseb Vaasa linna kontsertmeistrina.

Festivali kava

Loe lisa: Kammermuusika kõlab pealinna kauneimates kirikutes ja saalides (Pealinn, 17. august 2020)

Kammermuusika festival 2020.JPG

  

Uudise rubriigid: