06.06.2019

Laupäeval liigutakse loomade heaks

Tallinna Kesklinna ja Pirita linnaosa valitsused kutsuvad koos Eesti Loomakaitse Seltsiga laupäeval, 8. juunil Käpakäigul loomade heaks liikuma.

„Heategevuslik Käpakäik on toimunud juba viiel aastal ja saanud selle ajaga loomasõprade seas populaarseks. Iseenesest on see suurepärane mõte: et tõmmata tähelepanu lemmikloomade turvalisusele ning nende väärkohtlemise probleemidele, on kõik oodatud ühel päeval aastas rongkäiku, oma lemmikuga orienteeruma või lihtsalt kõndima. Käpakäigul kogutud annetustega aidatakse nii kodutuid ja hüljatud loomi kui ka neid, keda on väärkoheldud,“ selgitas Käpakäigu ideed Kesklinna vanem Vladimir Svet.
“Sündmus algab 8. juunil kell 11.00 koerte ja nende omanike rongkäiguga lauluväljaku juurest ning jätkub Pirita velodroomil,” selgitas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Lisaks rongkäigule toimuvad sel aastal ka heategevuslikud võistlused - orienteerumine lemmikloomaga, 5 km kõnd ja lastejooks. Võistluste osalustasud jäävad 5-10 euro vahele.“
 
Kõikidele võistlustele on auhinnad välja pannud Skechers ja PetCity. Lisaks loovad meeleolu Sissi, Margus Vaher ja HOL. Head ja paremat pakuvad Vigri kohvik ja Nähtamatud Loomad. Lisaks liituvad üritusega Tallinna loomade varjupaiga koerad.
Rohkem informatsiooni sündmuse kohta leiab veebilehelt www.käpakäik.ee või Facebooki sündmuse alt (https://www.facebook.com/events/436970173551450/).

Uudise rubriigid: