20.05.2018

Aegna saarel olid talgud

Aegna traditsioonilised kevadtalgud toimusid laupäeval, 19. mail. Talgulised viis kell 10 Kalasadamast väljuv reisilaev „Vesta“ saarele tasuta.

Aegna traditsioonilisel talgupäeval läinud laupäeval osales üle 40 inimese. Nende tubli tööga said puhtaks saare rannad, koristatud vana kalmistu ja mõned teelõigud ning likvideeritud metsa omavoliliselt tekitatud prügila mitmesaja pudeli ja purgiga.

Kesklinna valitsus ja MTÜ Roheline Rügement korraldavad igakevadist talgupäeva Aegna populaarsete randade ja muude avalikus kasutuses paikade koristamiseks. Korraldajad kostitasid tööpäeva lõpul talgulisi supiga. 

„Mitte igaüks ei tea, et Tallinna Kesklinna koosseisu kuulub ametlikult ka saar – Aegna. Talgupäev pakub võimaluse seda ilusat paika avastada ja lisaks ka saada kosutav energialaeng värskes õhus,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Spetsiaalselt talgulistele oli broneeritud reisilaev „Vesta“, mis oli oma hooaega alustanud päev varem. 

NB! „Vesta“ väljub kuni 1. juunini Kalasadamast reedest pühapäevani, tehes päevas kaks edasi-tagasi reisi. Juunist saab aga reisilaevaga Aegnale kuuel päeval nädalas (v.a teisipäev). Ülesõit kestab umbes tunni.

Uudise rubriigid: