20.04.2017

Laupäeval on Nõmmel suur talgupäev

Sel laupäeval, 22. aprillil korraldab Nõmme linnaosa valitsus koostöös jalgpalliklubiga Nõmme Kalju suure kogukonna talgupäeva. Talgupäev algab kell 15. Üheskoos korrastatakse staadionit, selle ümbrust ning metsaaluseid, süüakse talgusuppi ja veedetakse mõnusalt aega. Staadionil on lastele batuudid ning Nõmme Kalju treenerid viivad läbi näidistreeninguid.

„Nõmme Kalju on tuntud mitte ainult jalgpalli propageerimise ja edendamise, vaid ka kogukonda panustamise poolest. Kindlasti tasub laupäeval Hiiu staadionile tulla terve perega ning veeta üheskoos üks tegus ja lõbus pärastlõuna. Talgulistel saab värskendust nii keha kui vaim. Kalju kodustaadion ja selle ümbruse metsaalune on pärast kevadkoristust puhtam, kus jalgpallilahinguid nautida ja oma kodumeeskonnale kaasa elada,“ märkis Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Jürgensoni sõnul pakuvad talgud hea võimaluse kaasa lüüa oma kodukoha ilme parandamisel, kuid mis velgi olulisem – võimaluse oma kodukandi inimestega tuttavaks saada. „Ühiselt elukeskkonda panustamine tugevdab kindlasti kogukonnatunnet. Kodu ei lõppe ju välisukse või aiaväravaga,“ ütles linnaosavanem.

Nõmme Kalju juhtfiguur Kuno Tehva peab väga oluliseks oma kodukandi austamist: „Austus Nõmme vastu tuleb minu vanavanaisalt, Johannes Lindemannilt, kes sai 1927. aastal Nõmme esimeseks tegevlinnapeaks. Aasta peale seda kui Nõmme sai linnaõigused ja seljataga olid üsna rasked ajad, hakkas minu vanavanaisa Nõmmet tempokalt arendama.“

„Meie linnaosal on ajalugu, traditsioonid ja oma inimesed, keda on vaja liita mitte liigitada. Ma pole suur loosungite mees, aga olenemata ilmast, võtan laupäeva reha kätte ja annan oma panuse talgutele. Tean, et minu eeskujul teevad seda ka paljud kaljukad,“ lisas Tehva.

 

Talgupäeva meelespea

 

Algus kell 15.00

Talgupäev saab alguse kell 15.00, kui kogunetakse Hiiu staadioni peatribüünile. Seal ootab talgulisi ees talgujuht, kes jagab kätte tööülesanded- ja vahendid. Hiiu staadion asub aadressil Pidu11/Harku62.

 

Tegevused lastele:

Laste miniturniir kell 16.00

Kõikide kohale tulnud lastele korraldatakse Nõmme Kalju treenerite Kristen Viikmäe ja Mikk haavistu poolt lustakas miniturniir!

Näidistreening lastele kell 17.00

Uutele jalgpallihuvilistele vanuses 4-7 toimuvad näidistreeningud, mida viivad läbi Nõmme Kalju treenerid Kristen Viikmäe ja Mikk Haavistu. Treeningu eesmärk on avada jalgpalligrupp selles vanuses lastele Hiiu staadionil!

Batuudijussi batuudid

Batuudijussi poolt on staadionile üles pandud kaks ülisuurt ning vahvat batuuti, kus lastel on võimalik terve talgupäeva vältel lustida. Batuutide alas on Nõmme Kalju naiskonna poolt lastele järelvaatajad ning loomulikult ei puudu staadionilt ka Roosa Panter!

 

Toitlustuse informatsioon

Talgulistele pakutakse talgusuppi. Soovi korral on kõikidel võimalik kaasa võtta ka oma söögi- ja joogipoolist. Eraldi ala on loodud ka grillimiseks. Toitlustust pakub Seiklusjutte Maalt ja Merelt fännipuhvet, kust on muuseas võimalik osta imemaitsvaid grillburgereid, isevalmistatud küüslauguleibu, erinevaid kuumasid jooke keha kosutamiseks.

Meelelahutusprogramm

Kogu päeva vältel hoiab talguliste meeleolu üleval õhtujuht Jaan Kirss. Jaan on tuntud pereprojektist Kirss Garden, mis korraldab meeleolukaid tantsuõhtuid, sünnipäevi ja ettevõtete pidusid. Kirsiks tordil on trummishow, mis jõuab rahvani läbi mõnusa huumori ja kuhu kaasatakse ka publik.

 

Nõmme Kalju Premium liiga kohtumise ühisvaatamine kell 19.00

Talgupäeva lõpetab kaasahaarav Nõmme Kalju ja Viljandi Tuleviku Premium liiga 7. vooru kohtamine, kuhu kõik talgulised on oodatud kaasa elama!

 

Parkimise soovitused

Kuna Kalju kodumängule on oodata palju rahvast, siis autoga mängule tulles soovitame jätta oma sõiduki veidi üle poole kilomeetri kaugusel asuvasse tasuta parklasse, kust on Hiiu staadion mõnusa jalutuskäigu kaugusel. Parkla asub aadressil Vääna 3.