27.08.2020

Laupäeval toimub 10. Maarjamäe laat

Juubelihõnguline kümnes Maarjamäe laat avaneb täies hiilguses juba sel laupäeval, 29. augustil.

“Maarjamäe laat toimub juba kümnendat korda. Alguse sai Maarjamäe laat kirbuturu moodi üritusest, kuid on nüüdseks kasvanud mõnusaks omanäoliseks kauplemis- ja meelelahutuspäevaks koos sinna juurde kuuluva laadakülastajate suhtlemisega,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta lisas, et kogukonnale mõeldud ettevõtmisest on kasvanud ja arenenud üritus, mida külastavad peale kohalike paljud tallinlased ja inimesed üle Eesti ning kaugemaltki.
Laupäeval täitub Urva tänav Maarjamäel meluga neljaks tunniks: alustatakse hommikul kell 11 ja  lõpetatakse kell 15. Päevajuhid on traditsiooniliselt Raimo Aas ja Peeter Oja. Kohale tulevad vanad tuttavad rull- ja iluuisuklubi Foks, džuudoklubi Ookam, lasteteater. Plaanis on ka oksjon ja autotõmbamine. Esineb rahva lemmik Erich Krieger nagu igal aastal.
Laadalt saab osta nii köögivilja, kodust sinki ja leivatooteid. Kel magusaisu suur, saab osta jäätist, suhkruvatti ja mett. 
Traditsiooniliselt on laadal kohal ka Pirita linnaosa valitsuse esindus. “Me küll kauplema ei hakka, aga kutsume Maarjamäe rahvast arutama selle kandi plaanide ja Pirita tuleviku üle ning kõik külastajad saavad meie juures suu maguseks,” sõnas linnaosavanem. 
Selleks, et veenduda, mida huvitavat veel Urva tänaval näha on, tuleb laupäeval Maarjamäele kohale minna. 
Maarjamäe laata korraldab Maarjamäe selts. Laata toetab Pirita LOV.

Uudise rubriigid: