04.06.2021

Laupäeval toimub Merivälja turg

Laupäeval, 5. juunil on esimene Merivälja turupäev. Turg avatakse kell 10 ning peetakse Merivälja poe lähedal korvpalliväljaku alal ja selle ümbruses aadressil Kesktee 40.

 „Suvise Merivälja turu idee on tulnud kogukonna seest. Turupäevade käimalükkajad ja korraldajad on kaks kohalikku toimekat daami – Kristi Sipra ja Kristiina Talfeldt. Turu eesmärk on Merivälja kogukonnale kohaliku tooraine ja toodangu pakkumine ning kohalike pakkujate ühe katuse alla koondamine,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta lisas, et turu idee on kogukonnas väga hästi vastu võetud. 
Mitmekesine kaubavalik
Esimesele turupäevale registreerus üle 30 kaupleja. Turult saab soetada värskeid juurvilju, maasikaid, mett, liha- ja kalatooteid, kana- ja vutimune ning laias valikus muud talukaupa. Pakutakse nii soolast kui ka magusat. Müügil on käsitöö, kohalike disainerite rõivatoodang ja ehted, aga ka näiteks niisugune kaup nagu käsitööna valminud koeramaiused. Samuti saab turult osta allergia- ja lõhnavabu käsitööna valmistatud küünlaid ning leti avab kohalik puidumeister. 
Esineb Reet Linna
Õigelt turult ei puudu ka meelelahutus. Esimese turupäeva hommikul rõõmustab turulisi laulja Reet Linna. Lastele on püstitatud kaks telki, kus saab maalida, meisterdada, patse punuda või lasta endale teha näomaaling.
Turg on avatud laupäeval, 5. juunil kell 10–13 Kesktee 40.
Kaheksa turuhommikut
Kokku on sel suvel plaanis kaheksa turuhommikut. Järgmised Merivälja turupäevad on 19. juunil, 10. ja 24. juulil, 14. ja 28. augustil ning 11. ja 28. septembril. Merivälja turg toimub iga ilmaga.

Uudise rubriigid: