27.05.2017

Laupäeval toimub suur Kristiine kevadlaat ja Veneetsia karneval

Laupäeval, 27. mail kell 10 algas Löwenruh’ pargis traditsiooniline Kristiine kevadlaat. Kell 13 käivitub samas ka kultuuriprogramm ehk Veneetsia karneval.

Kristiine kevadlaat on laupäeval Kristiine linnaosa Löwenruh’ pargis avatud kella 10-16ni. Kevadlaadal kaubeldakse mahetoodetega ning saadaval on ka aiakaupu, käsitööesemeid ja muid tooteid. Lisaks pakuvad erinevad toitlustajad suupisteid. Laada korraldajaks on Kristiine linnaosa valitsus.

Kella 13-17 toimub Löwenruh’ pargis ka Veneetsia karneval. Tegu on kultuuriüritusega, kus on kohal esinejad Tallinnast, Peterburist ja Minskist. Karnevalil saab vaadata erinevaid tantsuetteasteid, kuulata muusikat ning näha Veneetsia karnevali kostüüme, mis osalevad ka konkursi programmis.

„Juba teist aastat järjest toimuvad need kaks üritust koos ning nagu on näidanud varasem kogemus, täiendavad nad teineteist väga kenasti. Kui meenutada ajalugu, siis kauplemine ja Veneetsia olid juba siis omavahel lahutamatud,“ rääkis Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev. „Seega kutsun inimesi laupäeval Löwenruh’ parki, et saada osa nendest toredatest kogupere üritustest. Eriti, aga on kindlasti vaatamist väärt Veneetsia karnevali käigus nähtavad erakordsed kostüümid. Nagu kõikidel linnaosa valitsuse poolt korraldatavatel üritustel on sissepääs Kristiine elanikele ja meie linnaosa külalistele tasuta.“

Kristiine linnaosa valitsus korraldab suve jooksul Löwenruh’ pargis veel mitmeid üritusi: suvekontserte, lastehommikuid, toidufestivali, jaanipidu, sügislaata ja välitreeninguid.