07.02.2019

Laupäeval toimub suur Põhja-Tallinna haridusasutuste mess

Põhja-Tallinna koolid ja lasteaiad korraldavad laupäeval, 9. veebruaril kell 11-15 Salme kultuurikeskuses haridusteemalise messi, kuhu on oodatud kõik huvilised, nii lapsevanemad kui ka õpilased. Vanemad saavad arutada erinevatel teemadel ja õpilased osaleda töötubade tegevustes.

Tallinna haridusvaldkonda kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsev peab ettevõtmist väga tänuväärseks ning kutsub omalt poolt seal kaasa lööma. „Iga lapsevanem soovib, et tema lapsest saaks tulevikus arukas ja ettevõtlik, terve ja õnnelik täiskasvanu. Sageli aga jääb lastevanematel puudu teadmistest, kuidas oma lapse vaba aega sisustada, teda õpiraskuste puhul aidata või nutiseadmes istumise asemel hoopis õue liikuma saada,“ rääkis Belobrovtsev. „Nii saabki messil vahetult nõu küsida paljudelt oma ala professionaalidelt. Kindlasti pakub mess uusi ja huvitavaid ideid ka neile, kel muresid ei ole.“   

Belobrovtsevi sõnul on lähiajal Põhja-Tallinna haridusmaastikul oodata korralikke muudatusi, mis on tingitud uusarenduste ja kohaliku elanikkonna kasvuga. Sellele osutab ka Tallinna Haridusameti poolt tellitud ja OÜ Cumulus Consulting läbi viidud värske prognoos aastateks 2019-2040.

Messil on avatud boksid, kus lastevanemad saavad rääkida haridustöötajatega nii keelekümblusest, kiusamisest, liikumisest, kujundavast hindamisest, muutunud õpikäsitusest kui ka paljust muust haridusvallas olulistest teemadest.

Mõeldud on ka lastele. Lapsed saavad osaleda töötubades, mida viivad läbi erinevad koolid ja lasteaiad näiteks muusika, droonide, robotite, kunsti jne töötubades. Kolme Põhja-Tallinna kooli toitlustaja pakub tervislikku koolitoitu ühe euro eest. Kohal on ka politsei lõvi Leo ning suuhügieeni keskus. Laval esinevad erinevate koolide ja lasteaedade õpilased.

Uudise rubriigid: