05.06.2018

Lauri Laats: „Viinaninadel pole Mustamäel enam pikka pidu!“

1. juunil sõlmis Mustamäe Linnaosa Valitsus lepingu patrullteenuste hanke võitnud turvafirmaga G4S, kes kohustub igapäevaselt tegema kolm patrullringkäiku Mustamäe parkides, turu ja Szolnoki ümbruses jt avaliku korra aspektist tundlikes piirkondades.

„Ma kiidan väga nii Eesti politseid kui mupot,“ kinnitas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, „kes teevad avaliku korra kaitsel igapäevaselt tublisti tööd. Paraku tuleb tunnistada, et nende võimekusest üksi ei piisa. Kuigi Mustamäe ei ole kriminaalne kant, on meilgi siin oma probleemid. Suvesoojad ilmad on toonud tänavatele ja parkidesse viinaninasid, kogunevad noortejõugud, kes parema tegevuse puudusel tarbivad alkoholi ja muidki aineid, elanikud kurdavad, et kohati pole meie tänavatel ja ka parkides enam turvaline liikuda jne. Patrullteenuste leping firmaga G4S on sõlmitud neljaks kuuks ja vähemalt selle aja kohta julgen mustamäelastele küll lubada seda, et avalik kord linnaosas on paremini tagatud!“

    

Turvafirma G4S patrullteenuse sisuks on Mustamäe jalakäijaterohkete kohtade patrull hoidmaks ära hoida situatsioone, mis võivad häirida Mustamäe elanikke ja linnaosa külastajaid. Erilise tähelepanu all on Szolnoki piirkond, Mustamäe turu piirkond (Lehola peatused ja Vilde tee Maxima XX), Tammsaare keskuse ümbrus, Männi park, Sütiste Maxima X ümbrus, Lepistiku park, Parditiigi park ja Sääse Maxima X ümbrus.

Uudise rubriigid: