07.10.2021

Lehekottide kampaaniale registreerimine algab 11. oktoobril

Pirital tuleb taas lehekottide kampaania. Registreerimine lehekottide tasuta äraveoks algab esmaspäeval, 11. oktoobril ja kestab kuu lõpuni.

„Jah, Pirita linnaosa valitsus pakub ka sel sügisel kinnistuomanikele abi lehekottide äraveol,” kinnitas linnaosavanem Tõnis Liinat. Kampaaniale registreerimine on 11.–31. oktoobrini. Seda saab teha alates 11. oktoobrist nii veebivormil kui ka saates/tuues Pirita ajalehe septembrinumbris ilmuva kupongi linnaosavalitsusse Kloostri tee 6. Kohapeal ei registreerita.
Miks kampaaniat tehakse?
„Kampaaniat korraldatakse selleks, et kokku riisutud puulehed ei satuks metsa ega hekkide alla ja haljasaladele. Puulehed on jäätmeseaduse tähenduses aia- ja pargijäätmed ja kui neid ei ole võimalik kompostidakinnistul, siis tuleb need viia jäätmejaama. Esiteks risustab praht metsaalust visuaalselt ning teiseks võivad koos haljastusjäätmetega levida loodusesse võõrliigid,” selgitas linnaosavanem. Ta lisas, et varem, mil linnaosavalitsus lehekottide äraveoks abi ei pakkunud, oli sagedamini juhtumeid, kus lehed koos kilekottidega sokutati metsa alla. „Viimastel aastatel on selliseid rikkumisi vähem,” nentis Liinat ja kutsus võimaluse korral aiaomanikke puulehti kompostima.
Kampaaniale registreerimine
https://www.tallinn.ee/est/Vorm-Lehekottide-registreerimine-Pirital-2021
Kampaaniale registreeritud kinnistutelt veetakse ära kuni 15 lehekotti. 
Vedu asumite kaupa
Lehekottide äravedu algab 15. novembril ja toimub asumite kaupa. 
15.–21. novembrini veetakse lehekotid ära Merivälja asumist, 
22.–28. novembrini Mähe, Laiaküla, Kloostrimetsa, Lepiku, Iru ja Pirita asumist ning 
29. novembrist 5. detsembrini Kose ja Maarjamäe asumist. Ära viiakse ainult registreeritud lehekotid. 
Rohkem infot mariana.simson@tallinnlv.ee, tel 645 7603.

Uudise rubriigid: