13.10.2017

Leivanädal Tallinna lasteaias Sipsik

Leivanädala raames küpsetasid väikesed Sipsikud koos õpetajatega ise leiba ja meisterdasid lõbusaid võileibu

Käesoleval sügisel osales  lasteaed Sipsik leivaprojektis  "VESKI MATI KINGITUS EESTI VABARIIK 100 tähtpäevaks lasteaedadele ", mille raames kingiti Eesti lasteaedadele täistera rukkileivajahu köömnetega 10 000 leiva küpsetamiseks. Leivanädal on just sobiv aeg, et lastega ise leiba küpsetada. See kogemus annab hea võimaluse lastele lähemalt tutvustada leivaküpsetamise traditsioone nii teoreetiliselt kui praktiliselt.

Neljapäeval, 12. oktoobril  avati lasteaia muusikasaalis   "LÕBUSA VÕILEIVA KOHVIK", kuhu olid oodatud kõik rühmad oma  toredate ja lõbusate võileibadega. Juba hommikul meisterdasid lapsed ise koos õpetajatega leivast, võist ja kattematerjalist omanäolised ja lõbusad võileivad. Näha olid siilid, lepatriinud, lõbusad näod, värvilised lilleõied ja fantaasiavõileivad. Kohvikupidajateks olid lastele õpetajate näidendist tuntuks saanud Kanaema ja Loru, kes aitasid lastel ülesandeid lahendada. Üheskoos oli tore otsida ja leida vastuseid ka väikeses viktoriinis. Isetehtud võileib maitses sel hommikul tõesti hästi.

Reedel, 13.oktoobril küpsetasid leivanädala lõpetuseks kõikide rühmade lapsed koos õpetajatega ise leiba. Peale nädalast uurimistööd - mida tuleb teha selleks, et leiba saada ja milliseid tööriistu kasutati vanasti, kui polnud veel masinaid - said lapsed teada ka seda, kuidas lõhnab ja maitseb ahjusoe leib. Ühiselt lauas leiba süües tõdes 6-aastane Erki Tiit:

 "Ise tehtud, hästi tehtud!"

Leivanädala ürituste eestvedaja oli  õpetaja Leila Toit.