15.11.2017

Leivategu Tallinna Läänemere Lasteaias

I vanemas rühmas (Ilves) oli 23. oktoobrist kuni 27.oktoobrini leivanädal. Lapsed said koos õpetaja Indiira, õpetaja Aive ja õpetaja abi Nataljaga leiba teha.

Leiva maitse 02.11.2017.jpgLeivatainast valmistati rühmas ise, leivajahud aitas organiseerida I noorema rühma (Siil) õpetaja Piia. Lapsed said jälgida ettevalmistustöid, taina valmimist, aga samuti ise osaleda kõikides tegevustes. Järgmine etapp oli küpsetamine, mis toimus ka rühmas. Lõpuks võeti soe leib ahjust välja ja võrreldes poe leivaga on oma küpsetatud leival täiesti teine, eriline maitse, mida tahtsid kogeda kõik lapsed, ka need, kes tavaliselt suured leivasõbrad ei ole.

Lisaks leivateole oli leivanädala kavas erinevate poe leibade degusteerimine. Valiti rühma lemmikleib, milleks osutus 5 häälega Fazeri must leib, teisele kohale tuli 3 häälega Muhu leib. Kokku maitseti üheksat erinevat leiba, sepikut ja saia. Kaugeim Eestimaa paik, kust leib lasteaeda jõudis, on Kihnu saar, kus selle küpsetas ja läkitas teele Amelie vanaema.

Oktoobrikuu viimasel nädalal oli leivategu ka I keskmises rühmas (Hunt). Lapsed kaalusid valmis leiva koostisosad, segasid leivataina ning panid koos oma õpetajate Sireti ja Ruthiga leiva küpsetusahju. Leivaahju tõi Hundi rühma lastele II sõime (Koer) õpetaja Pille. Ootama pidi 3,5 tundi, kuni leib kerkis-küpses-jahtus. Seni valmistasid lapsed vahukoorest ise võid. Head leivalõhna oli terve maja täis! Värske leivaga kostitati sõpru ja õpetajaid teistest rühmadest, samuti teisi lasteaia töötajaid. Kõikidele maitses suurepäraselt. 

Suur tänu abi eest Veski Matile, kes toimetas  leivajahud lasteaeda projekti raames ,,10 000 leiba lasteaedadele ".