20.10.2017

Lemmiklooma nädal Tallinna Läänemere Lasteaias

I vanemas rühmas (Ilves) oli 9.-13. oktoobrini lemmiklooma nädal. Igaks nädalapäevaks oli planeeritud kas mõne rühma lapse lemmiklooma/lemmiklinnu lasteaia külastus või rühma õppekäik loomade, lindude ja kalade juurde.

Lemmikloom taks Berta.jpgSelleks, et lemmikud jõuaks kodudest lasteaeda, vajati lapsevanemate nõuolekut ja abi. Koostöös lapsevanematega külastasid Ilvese rühma kanaarilinnud ja kääbusküülik Bella. Külalised pakkusid lastele terveks lasteaiapäevaks emotsionaalseid elamusi, samuti saadi uusi teadmisi.

11. oktoobril tõi õppealajuhataja Merle lastele tutvumiseks enda ülisõbraliku taksikoera Berta. Berta käis lastega õues jalutamas, külastas lasteaias avatud näitust ja meeldis kõigile, kes teda nägid.Taks Berta näitusel 11.10.2017.jpg

Lasteaia raamatukogus on kaks akvaariumi, kus elavad kalad. Lemmiklooma nädalal tehti õppekäik kalade juurde, toideti neid ja jälgiti, kuidas nad akvaariumis ringi ujuvad.

12. oktoobril külastas II vanem rühm Lastemuuseumi Miia-Milla-Manda, kus Varjupaikade MTÜ loomade varjupaigad kaasabil toimus muuseumitund Loomade lood. Lapsed arutlesid selle üle, millised sõbrad on meie lemmikloomad ja millised sõbrad võiksime meie nendele olla. Oli võimalus vaadelda, mismoodi looma eest hoolitseda, mida talle süüa anda ja kuidas temaga mängida.
Lõpuks meisterdas iga laps pisikese loomasõbra meelespea värviraamatu ja nii jäi muuseumitunnis õpitu veelgi paremini meelde.

Kahju ainult, et I vanema rühma vapiloom ilves ise ei saanud lemmiklilvese portree_foto Maaja Kitsing.jpg.jpgooma nädalal osaleda!