17.04.2018

Lemmikloomapäev Tallinna Mustakivi Lasteaias

11.aprillil tähistati Tallinna Mustakivi Lasteaias Lemmikloomapäeva. Sellest on kujunenud juba tähtis traditsioon, ning üritust oodatakse suure õhinaga.

Põhiideeks oli õpetada lastele suhtuma loomadesse austusega, mis on tähtis ühiskonnas edukate suhete loomiseks. Juba hommikust saadik käis saalis ettevalmistus näituseks, elevust võis katsuda käega. Üritusel lasteaia lapsed ja näituse külastajad said võimaluse tutvuda väga erinevate loomadega, mida lapsed, nende vanemad ja õpetajad tõid lasteaeda. Vahetu kontakt lemmikloomadega tegi rõõmsmaks meelt nii lastel kui ka täiskasvanutel.

Ürituse eesmärgiks oli võimaldada lastele:

- oma silmadega näha erinevaid loomi ja jälgida nende elu;

- tutvustada koduloomade kombeid;

- avardada laste silmaringi;

- rikastada laste teadmisi koduloomadest;

- kasvatada sõbralikku suhtumist loodusesse;

- kujundada õigeid käitumisharjumusi loomadega;

- õpetada lastele, et tegelikult inimesed ja loomad on «looduse lapsed».

Ürituses osalesid nii Tallinna Mustakivi kui ka Tallinna Linnamäe Lasteaia lapsed.

Näitusel võis näha nii selliseid pigem tavapäraseid meile lemmikloomi nagu kõuts Bantik, koer Kora, hamstrid Vasja, Snežinka, Hamster kui ka eksootlisi külalisi kaugelt maalt – kuningpüütoni Kapitonlinat, kilpkonna Nikat, viirpapagoi Kešat ja teisi huvitavaid loomi ja linde. Huvi lastele pakkusid ka kukk Indrek ja kana Manjaša, kes muneb siniseid mune, meinkun tõugu kass, ja kaelushiir. Loomade peremehed rääkisid oma lemmikute iseloomust, nende toitmisest, harjumustest ja vastasid laste küsimustele. Aga sellega asi ei lõppenud.

Jalatuskäigu ajal tuli külla poni Kašemir ja ka lastele juba tuttav labrador Gektor, kes on ka tähtis päästemeeskonna liige. Gekor juba aastaid tõstab meie lasteaia lastel tuju oma trikkidega ja oskustega. Seekord ta näitas meistriklassi inimeste otsimisel ja päästmisel. Gektori peremees aga rääkis koerte dresseerimise meetoditest ja jagas huvitavaid nippe. Igaüks võis proovida end koeratreeneri rollis.

Toredaid elamusi ja väärt mälestusi said kõik! See on väga tähtis kinkida hoolivust ja armastust kõikidele, kes tunneb vajadust. Nagu kirjutas Antoine de Saint-Exupéry „Väike prints” jutus: "Sa vastutad alati kõige eest, mis sa taltsutanud oled”

Suured tänud Lemmikloomapäeval kõigile osalejatele!