30.09.2015

Lepatriinu lasteaia pered tähistasid autovaba päeva

22. septembri õhtul tähistasid Tallinna Lepatriinu lasteaia pered autovaba päeva jalgsimatkaga lasteaiast Löwenruh´ parki.

Kell veerand kuus kogunes lasteaia hoovi suur hulk rõõmsaid peresid hoolimata, et kogu päeva oli sadanud hooti tugevat vihma. Vanemaid tervitas liikumisõpetaja kehastatud lepatriinu Kertu. Seejärel jaotati välja loosungid tekstiga „Autovaba päev“,  ohutusvestid rongkäigu turvajatele ning liiklust sulgevad märgid. Rõõmus rongkäik liikus kahe lepatriinu saatel Löwenruh´ pargi poole, päris pisikesed ema-isa süles või vankris, suuremad lapsed ise vapralt sammumas.

Pargis lõvi juures ootas kõiki meie Suur Lepatriinu, kes jagas juhiseid edasiseks tegutsemiseks. Loeti läbi jutuke kuninganna Kristinast, kes oli nähtamatuks muutunud, sest oli kaotanud oma kroonilt kõik kalliskivid.

Pargialal oli erinevate puudeliikide juurde rajatud viis põnevat õuesõppe  keskust. Iga punkti läbimisel sai laps Suure Lepatriinult saadud kroonile lisada uue kalliskivi.

Kõikides punkides sai teada midagi uut ja huvitavat, lahendada põnevaid ülesandeid: tamme alt leida luubi abil märgistatud tammetõrusid, vahtra all meisterdada  puulehtedest kauneid roose, pärna all mõistatada mõistatusi, kuuse juures panna kokku keerulisi puslesid ning mõõta puu kõrgust. Lepa tüvelt oli põnev kriidiga puukoore mustrit paberile hõõruda.

Kõik pered olid tublid ning peagi olidki kõikidel kroonidel kalliskivid jälle säramas. Aga kuninganna Kristinat ei olnud ikkagi veel näha! Imekaunis kuninganna Kristina tuli alles järgmisel hommikul laste ette, tänas lapsi abi eest. Kõige suurema tänu said Naerutriinud, kuna sellest rühmast osales 23 peret.

Autovaba päeva matk oli esimene perepäev väljaspool lasteaia hoovi. Hoolimata heitlikust ilmast osales kokku 110 Lepatriinu last koos emade-isade, õdede-vendade ning vanavanematega.  Loodame, et järgmisel aastal on ilm ilus ja osalejaid veelgi rohkem. 

Kohe algab rongkäik.JPG Vartrarooside meisterdamine.JPG 

 

Tiiu Parbus, Tallinna Lepatriinu Lasteaia direktor

 

 

Uudise rubriigid: